Vilniaus socialdemokratai susitiko su partijos pirmininku

Vilniaus socialdemokratai susitiko su partijos pirmininku

Socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas sausio 3 dieną susitiko su Vilniaus miesto skyriaus poskyrių ir grupių pirmininkais.

Susirinkime taip pat dalyvavo LSDP frakcijos Seime seniūnas Juozas Olekas, partijos atsakingasis sekretorius Linas Jonauskas, skyrių veiklos organizatorius Valdas Šereika ir kt.

Skyriaus vadovė Auksė Kontrimienei pakvietė partiečius pasisakyti rūpimais klausimais, apžvelgė naujienas, pristatė naujai išrinktus poskyrių ir grupių pirmininkus. A.Kontrimienė pasidžiaugė, kad nežiūrint gana sunkaus, išbandymų reikalaujančio etapo, Vilniaus miesto skyrius jungia virš 1900 narių, dalis grupių į savivaldybių tarybų rinkimus jau iškėlė 68 kandidatus.

Partijos pirmininkas G.Paluckas yra įsitikinęs, kad susikoncentravus ir sutelkus visą dėmesį į visuomenės problemas, būtina sukti nauja kryptimi ir atgauti visuomenės pasitikėjimą. Socialdemokratai mano, kad sėkmingas visuomenės garantas yra stiprus viešasis sektorius ir kokybiškos paslaugos visiems žmonėms, nepaisant šeimos pajamų ir kitų aplinkybių ir kad visi žmonės turi gauti tinkamą išsilavinimą ir tinkamą sveikatos priežiūrą.

Pasiteiravus, kaip pirmininkas vertina buvusių kolegų „atskilėlių“ veiklą, G. Paluckas apgailestavo, kad keliai išsiskyrė ne dėl vertybių, o kaip iš tiesų pasirodė - dėl ambicijų, galimai dėl įtakos būsimuose rinkiminiuose sąrašuose. Politikas pabrėžė, kad tai, kas įvyko socialdemokratų partijoje, buvo teisingas žingsnis. „Dabar esame ryškiau matomi. Partijoje daugiau dinamikos ir demokratijos, jokių skilimo požymių nėra “, - kalbėjo partijos vadovas.

Pasak G. Palucko, rinkiminė kova jau prasidėjo. Vilniaus socialdemokratams jis siūlė galvoti ir diskutuoti apie struktūrinius pokyčius, grupių stambinimą ir apjungimą, jėgų telkimą.

L.Jonauskas atkreipė dėmesį į tvarų veiklos planavimą, kvietė poskyrių pirmininkus žmogiškuosius ir finansinius išteklius naudoti atsakingai, motyvuoti bičiulius rinkėjų ir naujų narių pritraukimui.

Partiečiai klausė, kokių sprendimų, L. Jonausko požiūriu, reikia, kad bičiuliai šiuo metu būtų aktyvesni, labiau motyvuoti? Pasak atsakingojo sekretoriaus, vieno recepto nėra, skyriaus aktyvas turi sukurti vidinės ir išorinės motyvacijos instrumentus. Veikla, kuri siejama su tam tikru vidiniu tobulėjimu, smalsumas, kai žmogus gali patirti kažką naujo, galimybė save realizuoti, bendrauti ar varžytis, pripažinimas ir kt. gali būti motyvaciją skatinantys instrumentai.

Palaipsniui pereita į diskusiją apie rinkimus. Vilniaus socialdemokratų rinkimų štabo vadovas Valentin Gavrilov išsakė savo lūkesčius dėl partijos pirmininko kandidatavimo į sostinės merus, domėtasi galimais socialdemokratų kandidatais į Prezidentus.

LSDP frakcijos Vilniaus miesto savivaldybės taryboje seniūnas Marius Skarupskas kvietė rimtai pagalvoti, ar ne geriau būtų susitelkti ties savivaldybių rinkimais? Tuo metu LSDP frakcijos Seime seniūnas Juozas Olekas įvardijo, kurie, jo nuomone, iš dabartinių aktyvių politikų galėtų pretenduoti į Prezidento postą.

„Aplinkybės diktuoja, kad socialdemokratai savo kandidatą Prezidento rinkimuose greičiausiai turės“,- sakė G.Paluckas.

Close