A. Sysas: valdančiųjų siūlymai – progresinių mokesčių parodija

A. Sysas: valdančiųjų siūlymai – progresinių mokesčių parodija

Socialdemokratai valdančiųjų Seimui pateiktas svarstyti Gyventojų pajamų mokesčių įstatymo pataisas vadina progresinių mokesčių parodija.

Įvedus „Sodros“ lubas ir priėmus gyventojų pajamų progresinių tarifų pakeitimus turtingųjų pajamos 2019 metais papildomai padidėjo virš 20 milijonų eurų.

Pasak parlamentaro Algirdo Syso, valdantieji vis dar delsia priimti socialiai teisingesnį gyventojų pajamų apmokestinimą.

„Dabartiniai valdančiųjų mokestiniai sprendimai pasitarnavo turtingiesiems. Įvedus „Sodros“ lubas ir priėmus gyventojų pajamų progresinių tarifų pakeitimus turtingųjų pajamos 2019 metais papildomai padidėjo virš 20 milijonų eurų. Daug kalbame apie gerovės valstybę, tačiau jos nesukursime, jei prie tos gerovės didesne savo dalimi neprisidės didžiausias pajamas gaunantys gyventojai. Dabartiniai valdančiųjų siūlymai dėl gyventojų pajamų mokesčių yra trypčiojimas vietoje ir panašesnis ne į progresinių mokesčių įvedimą, o į jų parodiją“,  – teigia LSDP frakcijos narys A. Sysas.

Jis ir LSDP frakcijos narys Julius Sabatauskas yra įregistravę savo pasiūlymą į Gyventojų pajamų mokesčių įstatymo pataisas, tačiau jis Seimo komitetuose pritarimo nesulaukė.

„Labai gaila, kad mūsų pasiūlymui nebuvo pritarta. Tai būtų žingsnis į socialiai teisingesnį apmokestinimą, panašesnį į taikomą daugelyje Vakarų valstybių. Mūsų siūlyme 35 procentų pajamų mokesčių tarifas būtų taikomas gyventojams, kurių metinės pajamos viršija 92000 eurus (72 VDU). Valdančiųjų siūlyme apmokestinamų pajamų kartelė daug aukštesnė, o mokesčių tarifas mažesnis. Užsienio valstybėse progresiniai mokesčiai taikomi nuo daug mažesnių pajamų. Pavyzdžiui, Airijoje, kuri garsėja, kaip mažų mokesčių valstybė, 40 proc. pajamų mokesčio tarifą moka gyventojai, gaunantys virš 3000 eurų per mėnesį. Ir jie tikrai nuo to nenuskursta“, – sako A. Sysas.

Susiję straipsniai

Close