A.Sysas: „Viešajame sektoriuje  svarbūs visi darbuotojai“

A.Sysas: „Viešajame sektoriuje svarbūs visi darbuotojai“

Vyriausybė vėl ėmėsi išskirtinių pareigūnų algų kėlimo – šįkart ketina motyvuoti žvalgus. Socialdemokratai ne prieš tai, kad būtų didinamos pareigūnų algos, tačiau kelti išskirtinai užmokestį tik žvalgams ar prokurorams yra neteisinga visų iš biudžeto algas gaunančių darbuotojų atžvilgiu.

Socialdemokratai nepritaria tokiai vyriausybės darbo užmokesčio politikai, kai viso viešojo sektoriaus darbuotojų – mokytojų, darželių auklėtojų, medikų, bibliotekininkų, savivaldybių, kultūros ir meno, socialinių darbuotojų  algos buvo pakeltos vos keliais eurais ir lieka beveik tokio pat dydžio, kai buvo nukarpytos per ekonominę krizę. Tuo tarpu prokurorams jau buvo parodytas išskirtinis dėmesys ir atlyginimai padidinti keliais šimtais ar net iki tūkstančio eurų. Dabar tokia malonė teikiama žvalgams.

Turi būti nuostata, kad viešajame sektoriuje svarbūs visi darbuotojai

Algirdas Sysas

Išimčių tvarka keliamos algos pareigūnams kelia abejonių ir dėl dabartinių premjero Sauliaus Skvernelio sprendimų, pavyzdžiui, susijusių su Žemės ūkio ministro Broniaus Markausko veikla. Vyriausybės vadovas savo sprendimus dėl ministro politinės atsakomybės sieja su prokurorų ir FNTT tyrimais.

„Vyriausybės argumentai, kad tokių pareigūnų kaip prokurorai ar žvalgai yra nedaug – neįtikina. Turi būti nuostata, kad viešajame sektoriuje  tikrai svarbūs visi darbuotojai,  o ne tik tie, „kas turi šautuvus“. Pavyzdžiui, socialiniai darbuotojai ligi šiol uždirba mažiau ir už mokytojus, nors daug kalbame, kokie jie svarbūs, kad apsaugotų skriaudžiamus,  mušamus vaikus,“ – sako socialdemokratas Algirdas Sysas.

Vyriausybė užuot didindama atlyginimus išskirtinai jėgos struktūrų atstovams, turi imtis viso viešojo sektoriaus darbo užmokesčio sistemos subalansavimo.

Close