Algirdas Pieniuta. Gerbti, girdėti ir ginti. Kiekvieną.

Algirdas Pieniuta. Gerbti, girdėti ir ginti. Kiekvieną.

Lietuva atkūrė nepriklausomybę prieš trisdešimt metų. Per šį laiką pasiekėme reikšmingų pergalių, tačiau kelias iki demokratiškos, gerai valdomos ir klestinčios valstybės – dar tolimas. Kad atkurtume Lietuvos žmonių pasitikėjimą vieni kitais, savo ateitimi, turime gerbti ir kurti valstybę, kurioje  kiekvienas gyventojas jaustųsi savas ir nebūtų atstumtas.

Apmaudu, kad senjorai vis dar yra viena labiausiai pažeidžiamų grupių. Dažnai girdžiu pagrįstus nusiskundimus, kad sunku, maisto produktų įkainiai auga it ant mielių, neįmanoma įpirkti sveiko maisto, jie priversti vaikytis akcijų ir pirkti riebius pusfabrikačius. Taisyklinga mityba svarbi senjorų sveikatai, bet dauguma jų valgo nepakankamai gerai.

2018 metais 55,4 procentai Lietuvos mirusių žmonių kentėjo dėl kraujotakos sistemos ligų. Tais pačiais metais Lietuvoje daugiau nei šimtas tūkstančių žmonių sirgo diabetu. Lietuvoje per paskutinius penkiolika metų mažėjo gyventojų, tačiau diabetikų skaičius išaugo net tris su puse karto. Kraujotakos sistemos ligos ir cukrinis diabetas dar iki COVID-19 dažnai vadintos mūsų laikų epidemijomis. Tik šių epidemijų aukos yra visiškai nepastebimos, nors ir gyvena šalia. Beveik visos šios ligos formuojasi ir žudo lėtai, be staigių pokyčių ir fanfarų. Dėl šių ligų niekas neuždaro valstybių sienų ir neuždraudžia renginių. Abi šios ligos turi vieną bendrą priežastį - prastą mitybą ir mažą fizinį aktyvumą.

Ką daryti, kad galėtume gyventi sveikiau ir žmonės galėtų įpirkti gerą maistą?

Sekdami  pažangių Europos šalių patirtimi, įsipareigojame - maisto produktams galios lengvatinis 9 proc. PVM tarifas (ES vidurkis - 12,5 proc., Lietuvoje - 21 proc.).

Iš priežiūros institucijų pareikalausime užtikrinti, kad prekybos centrai nesusišluotų dar daugiau pelno. Suteikdami lengvatinį 0 proc. PVM tarifą skatinsime smulkiuosius gamintojus/augintojus ekologiškiems ir pagal nacionalinę žemės ūkio bei maisto kokybės sistemą pagamintiems produktams.

Ant mūsų stalo bus daugiau sveiko lietuviško maisto, o ne importuotos pigesnės ir mažiau kokybiškos produkcijos.

Algirdas Pieniuta yra LSDP Vilniaus miesto skyriaus pirmininkas, miškotvarkos inžinierius, teisininkas. Kandidatas Naujosios Vilnios vienmandatėje rinkimų apygardoje, LSDP sąraše Nr. 127

 

Close