Algirdas Pieniuta: mūsų pareiga padėti

Algirdas Pieniuta: mūsų pareiga padėti

Vilniaus socialdemokratai  pandemijos metu rodo pavyzdį, kaip padėti tiems, kuriems pagalbos labiausiai reikia.  Vadovai pakvietė skyriaus aktyvą,  savanorius, LSDP frakcijos Seime narius dalinti kaukes  sostinės gyventojams ir skyriaus partiečiams.

Akcijos metu per saugų atstumą kaukės buvo dalijamos Vilniaus  gatvėse, prie parduotuvių. Vyresnio amžiaus partiečiams kaukės nuvežtos į namus ir saugiai perduotos. Skyriaus nariams apsaugos priemonės paskelbtą dieną išdalintos prie sekretoriato būstinės.

,,Ačiū savanoriams. Bukime atsargūs ir būkime atsakingi. Bet, būkime ir neabejingi, mūsų pareiga padėti, jei galime ir, kai galime“- socialiniuose tinkluose kvietė Vilniaus socialdemokratų vadovas A.Pieniuta,  su savanoriais dalindamas apsaugos priemones Vilniaus gatvėse.

Kartu socialdemokratai dalijo ir  instrukcijas, kuriose  primenama, kad medžiaginę kaukę galima dėvėti valandą-dvi, pajutus drėgmę kaukėje ją reikėtų pakeisti. Būnant su kauke, nevalgyti ir negerti, jeigu kaukė kartą buvo nusiimta — antrą kartą ją užsidėti reikia tik išskalbtą.

Dėvint kaukę reikėtų vengti ją liesti rankomis. Užsidėti ir nuimti kaukę reikėtų įprasti laikant už raištelių, taip pat svarbu nepamiršti kruopščiai ir dažnai plauti rankų, laikytis atstumo nuo kitų žmonių, jeigu esate be kaukės — kosėti ir čiaudėti prisidengus nosine arba alkūne, o geriausiai viruso plitimą stabdo visų sėdėjimas namuose.

Kaip rodo anksčiau su virusu susidūrusių valstybių patirtis, visuotinis kaukių dėvėjimas viešose vietose mažina užsikrėtimo ir viruso plitimo tikimybę.

Nuotraukoje: Vilniaus miesto skyriaus pirmininkas A. Pieniuta

Close