Algirdas Sysas sukritikavo Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisas

Algirdas Sysas sukritikavo Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisas

Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys socialdemokratas Algirdas Sysas sukritikavo Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisas, kurias siūlo „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

Pataisos paliestų tik asmenis, kurie 1995 metais ir 2003–2016 metais augino vaikus iki 3 metų, bet iki to laiko nedirbo ir neturėjo draudžiamųjų pajamų arba jos buvo labai mažos – nesiekė tuometinės minimalios algos (MMA). R.Karbauskis siūlo šį draudimą daliai tėvų pritaikyti atgaline tvarka.

„Jeigu tiems žmonėms pajamos labai mažos, tada įsijungia socialinės paramos sistema ir jiems mokama kompensacijos už šildymą, o ne pradedama dengti ir priemokas mokėti už tai, ko jie nepadarė. Tai ydingiausias dalykas“, –teigė jis.

A. Sysas siūlo pačiam R.Karbauskui iš savo kišenės kompensuoti neapdraustus tėvus: „Kadangi jis labai turtingas, galėtų ir padengti viską. Kaip mecenatas“.

 „Jeigu viską darysime atgalinėmis datomis, tai visokių nukentėjusiųjų ir nuskriaustų atsiras. Arba gudručių atsiras labai daug. Už kiekvieną kartą valstybė dengs? Ar mes stipriname sistemą, kur turi visi dalyvauti ir mokėti, ar daryti išlygas? Jeigu 10 tūkst. įmonių vadovų sau mokėdavo per mėnesį 10 ar 20 eurų, tai dabar visi mokesčių mokėtojai turi jiems sumokėti draudimą? Nors jie turėjo šeimas, automobilius, vadovaudavo įmonėms. Vidutiniškai gaudavo 150 eurų per mėnesį algas ir iš to išgyvendavo“, – pareiškė A. Sysas.

 

Close