Antakalnio ir Žirmūnų poskyrių partiečių susitikime - mokesčių reformos aktualijos

Antakalnio ir Žirmūnų poskyrių partiečių susitikime – mokesčių reformos aktualijos

Parlamentaras Algirdas Sysas įžvelgia Vyriausybės siūlymuose pertvarkyti mokesčius ir teigiamų dalykų, tačiau įsitikinęs kad įstatymų pakeitimai iš esmės nesprendžia socialinės atskirties problemų. Susitikime su Antakalnio ir Žirmūnų poskyrio partiečiais, A.Sysas  apžvelgė būsimus pokyčius, neatmetė, kad socialinė atskirtis gilės.

„Ekonominių stebuklų nebūna. Kaip gi bus su viešaisiais finansais, jeigu numatoma visiems mažinti įmokas ir mokesčius,  didinti pensijas, atlyginimus ir išmokas?“,- klausė A.Sysas.

Išsakyta mintis, kad naujoji mokesčių reforma nuolaidžiauja tiems, kurie pajamas gauna iš kapitalo, reformoje pasigendama labai aiškaus dalyko – didesnio progresyvumo tiems, kurie uždirba labai daug ir kurių pajamos ateina iš kapitalo.

Apie „Sodros“ lubų kainą, II pensijų pakopos ypatumus, numatomus sujungti darbdaviui ir darbuotojui tenkančius mokesčius darbuotojo pusėje, mokytojų etatinį darbo apmokėjimą partiečiai klausė ir  diskutavo su Seimo nariais Juozu Oleku, Rasa Budbergyte, Dovile Šakaliene.

Akivaizdu, kad Vyriausybės programoje yra daug veidmainystės ir neįgyvendintų pažadų dėl skurdo ir atskirties įveikimo. LSDP frakcijos Seime nariams tenka nelengva užduotis atstovėti darbo žmogaus interesus.

Numatyta, kad  mokytojų etatinio darbo apmokėjimo  klausimais bus organizuota atskira diskusija su LSDP frakcijos Seime nariais.

Close