Antanas Valionis. Mokesčių sistemą būtina keisti

Antanas Valionis. Mokesčių sistemą būtina keisti

„Gaunu vos daugiau nei minimumą ir turiu mokėti tiek daug mokesčių!”,- piktinasi sutikti rinkėjai.Tokia situacija verčia ieškoti būdų išvengti mokesčių, skatina šešėlinę ekonomiką ir nepasitikėjimą valstybe. Lietuva yra viena iš Europos Sąjungos šalių, kurioje didžiausia pajamų nelygybė, augantis pagyvenusių, vienišų tėvų ir neįgaliųjų skurdas. Uždirbantiems mažas ir vidutines pajamas tenka didžiausia mokestinė našta. Mokesčiams jie išleidžia didžiausią dalį savo pajamų. Maža to, uždirbantys mažas ir vidutines pajamas, neadekvačiai daug lėšų išleidžia būsto nuomai ar paskolai. Dažnai tai sudaro trečdalį, ar net daugiau gaunamų pajamų. Tas pats pasakytina ir apie išlaidas maisto prekėms. Tai nesąžininga. Būtina keisti mūsų mokesčių sistemą.

Kaip tai darysime? Mažinsime gyventojų pajamų apmokestinimą mažiausias pajamas gaunantiems asmenims bei didinsime apmokestinimą dideles pajamas gaunantiems. Gyventojų pajamų tarifus susiesime su gyventojų gaunamų pajamų dydžiu, nepriklausomai nuo pajamų šaltinio (vienodas pajamas gaunantys turi ir vienodai mokėti).Taikysime visiems, įskaitant ir savarankiškai dirbančius, fiksuotus ir kainų atžvilgiu indeksuotus neapmokestinamųjų pajamų dydžius, kurie būtų taikomi ir išlaikomiems šeimos nariams, negaunantiems pajamų (vaikams, nedirbančiam sutuoktiniui, negalią turinčiam asmeniui).

Antanas Valionis yra LSDP tarybos narys, diplomatas, buvęs Užsienio reikalų ministras.  Kandidatas Naujamiesčio - Naujininkų vienmandatėje rinkimų apygardoje, LSDP sąraše Nr. 30

Close