Diena, kai turime pasakyti, kad ateiname savo teisių

Diena, kai turime pasakyti, kad ateiname savo teisių

Vilniaus socialdemokratai paminėjo Tarptautinę darbo žmonių solidarumo dieną ir Lietuvos įstojimo į ES penkioliktąsias metines.

Gausus Vilniaus miesto skyriaus partiečių  būrys prisijungė prie profesinių sąjungų, visuomeninių organizacijų, visų pažangių žmonių, kuriems rūpi  žmogaus teisės ir solidarumas, šventės. Tradicinėmis Gegužės 1-osios eitynėmis Vilniuje siekiama  priminti visų dirbančių žmonių teises.

Aidint būgnams Vilniaus socialdemokratai, kartu  su visais demonstrantais, žygiavo Gedimino prospektu skanduodami „Savo teisių neparduodam“, „Darbo teisių ir solidarumo“. Socialdemokratų plakatai skelbė: „Dirbantis jaunimas - Europos ateitis“, „Darbas ir šeima - suderinami“, „Teisė į saugias darbo sąlygas“ ir kt.

Šventėje taip pat dalyvavo ir Lietuvos socialdemokratų partijos vadovybė, kandidatas į prezidentus Vytenis Andriukaitis,  Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė, LR  Seimo nariai Rasa Budbergytė, Julius Sabatauskas  ir kt.

Lietuvoje augančią pajamų ir turto nelygybę galima sumažinti įtraukiant darbuotojus į įmonių pelno dalybas, mokant jiems teisingesnius atlyginimus, teigė Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas (LSDP) Gintautas Paluckas.

Pagal pajamų nelygybę Europa jau pradeda lenkti JAV, atotrūkis tarp turtingiausiųjų ir vargingiausiųjų didėja, dalyvaudamas eitynėse kalbėjo G. Paluckas.

„Šias problemas galima spręsti vieninteliu būdu. Tai yra teisingesnis atlyginimas ir didesnis perskirstymas atlyginimo forma, o ne kapitalo grąža. Matome, kad įmonių pelnai auga greičiau nei darbo užmokestis. Tokia pajamų ir turto nelygybė gimdo socialinę atskirtį, kelių greičių visuomenę. Visa tai kelia įtampas, žadina kraštutines politines jėgas tiek kairėje, tiek dešinėje“, - sakė G. Paluckas.

LSDP pirmininkas taip pat minėjo, kad vis garsėjančios kalbos apie galimą darbo dienų ir valandų ilginimą būtų grįžimas į praeitį, kuomet žmonės buvo išnaudojami.

LSDP pirmininko nuomone, konkuruoti besikeičiančioje aplinkoje būtina kitaip – didesniu produktyvumu, didesnėmis investicijomis į šiuolaikines technologijas, žaliąją ekonomiką ir panašiai.

„Todėl šiandien reikia kovoti už tai, kad, nepaisant didelio konkurencinio spaudimo, negrįžtume į XIX-XX a. pradžią, kad neprarastume to, kuo dabar džiaugiamės ir manome, kad tai yra amžinai“, - pabrėžė G. Paluckas.

Tarptautinės darbo dienos minėjimas baigėsi Kudirkos aikštėje šventiniu „Skyders“ koncertu. „Skyders“  – ne tik roko grupė, tai ir gyvenimo būdas bei šėlsmo laboratorija. Tai - studentiškos duonos biblija ir revoliucinis rokenrolas su maištinga kūryba viename. „Skyders“ – laisvė, lygybė, solidarumas ir mūsų visų Lietuva “ -apibūdino save grupės atlikėjai.

„Gegužės 1-osios šventė turi gilias tradicijas. Jos istorija įpareigoja mus žvelgti į ateitį, susirinkti čia, reikalauti savo teisų ir švęsti“- sakė grupės įkūrėjas ir solistas Tomas Šileika, kviesdamas visus dainuoti kartu.

Gegužės 1 - osios šventės akimirkos Algimanto Jeleniausko nuotraukose

Close