G.Paluckas: mes nesiekiame pirmalaikių rinkimų

G.Paluckas: mes nesiekiame pirmalaikių rinkimų

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitiko su opozicinių partijų lyderiais. Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas pažymėjo, kad susitikimas su opozicija nebuvo tik mandagumo vizitas.

„Prezidentas, mano galva, siekia išsiaiškinti opozicijos poziciją tais atvejais, jei Vyriausybės formavimas pakryptų ne tokiais palankiais variantais. Apsikeitėme nuomonėmis, kiek realus mažumos Vyriausybės variantas ir  kiek realūs išankstiniai rinkimai“, – sakė G. Paluckas.

Partijos vadovas pažymėjo, kad LSDP nesiekia pirmalaikių rinkimų, o apie mažumos Vyriausybės scenarijų mano, kad tai yra tik laiko klausimas, kada valdantieji neturės aritmetinės daugumos.

„Mes tikrai nesiekiame pirmalaikių rinkimų, ir tikiuosi, kad jie neįvyks. Tikiu, kad atsakomybę už visą kadenciją turi prisiimti tie, kas gavo pasitikėjimą 2016 m. Tačiau, kalbant apie daugumą ir mažumą, manau, kad tik laiko klausimas, kada valdantieji neturės aritmetinės daugumos dėl daugelio priežasčių – tiek dėl vidinių rietenų, tiek dėl politinio turizmo“, – pabrėžė G. Paluckas.

Kalbėdamas apie Vyriausybės formavimą G.Paluckas pasisakė už  formavimą  su minimaliais pakeitimais. Pasak jo, visi kiti klausimai galėtų būti nukelti į rudenį.

 

Close