G.Paluckas: reikia nors trupučio tokio susitelkimo, koks buvo Baltijos kelio metu

G.Paluckas: reikia nors trupučio tokio susitelkimo, koks buvo Baltijos kelio metu

Baltijos keliui-30. Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vadovas G.Paluckas sako, kad ir dabar reikia nors trupučio tokio susitelkimo, koks buvo Baltijos kelio metu.

G.Paluckui tuomet buvo 10 metų. „Tais metais, kaip ir paprastai, vasarą leidau paliktas kaime, nes tėvai dirbo. Mama ir tėtis į Baltijos kelią išvažiavo, man regis, raudonu žiguliuku. Baltijos kelią pamačiau, jei gerai pamenu, per televiziją. Akivaizdu, kad vyko kažkas reikšmingo – visi žmonės iš visur traukė į autostradą prie Panevėžio. Buvo jaučiamas nuotaikos pakilumas: reikia ten būti, nes ten buvo visi“, – prisiminė jis.

Apie 1989 metų rugpjūčio 23 dienos esmę ir Baltijos kelio nepakartojamumą G.Paluckas neseniai važiuodamas autostrada pasakojo savo vaikams: „Štai čia visur buvo žmonės, ištisai. Nuo Katedros, per mūsų gimtą Panevėžį ir toliau“.

G.Palucko nuomone, šiandien visuomenė yra kitoje emocinio spektro pusėje:  pernelyg daug fragmentacijos, susiskaldymo, emocinio susipriešinimo. O 1989 metų rugpjūtį buvo milžiniškas emocinis pakilimas, pasitikėjimas vieni kitais, tikėjimas nepriklausomybės idėja.

„Viso to reikia kiekvieną dieną. Būtų gaila, jei mums netektų darsyk pajusti to bendro vienybės jausmo, tikslo, kuris buvo tada, kadangi šiandien mes išgyvename laikotarpį, pasižymintį ir nepasitikėjimu, ir fragmentacija“, – sakė G.Paluckas.

Close