G.Paluckas: šiandien pagal atlyginimų vidurkį kultūrininkai yra viešojo sektoriaus apačioje

G.Paluckas: šiandien pagal atlyginimų vidurkį kultūrininkai yra viešojo sektoriaus apačioje

Pikete dalyvavęs socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas teigė išreiškiantis palaikymą kultūros sektoriaus darbuotojams. „Mes pritarimą išreiškėme dar praėjusių metų birželio 29 d., atsakydami į viešą laišką. Bet per tuos pusantrų metų nebuvo į tai atsižvelgta, nebuvo [nieko padaryta], todėl šiandien dar kartą išreiškiam palaikymą kultūros sektoriaus darbuotojams, nes žmonių balsas turi kažkur nueiti.

Ministrė, aišku, pamiršusi visus Vyriausybės, premjero ir finansų ministro pažadus, kad po mokesčių sistemos reformos pajamos į biudžetą nemažės, pradėjo viešai aiškinti, kad dėl to, jog bus keičiama mokesčių sistema, atlyginimams [pinigų] neliko. To palikti negalima. Nes žmonės darosi pikti. Nepaisant to, kad šitas piketas yra labai tinkamo ir gražaus formato – su dainomis, su gražiomis skanduotėmis. Ir tikrai premjerui tokių piketų nereikėtų baidytis. Aš replikuoju į jo visai nesenus pasakymus, kad tai nėra tinkama. Forma yra labai tinkama palaukus pusantrų metų“, – kalbėjo G.Paluckas.

Pasak jo, praėjusiais metais kai kuriems teisėsaugos institucijų darbuotojams atlyginimai buvo pakelti 500–600 eurų: „Todėl kultūros darbuotojai turi pilną moralinę teisę jau ne prašyti, reikalauti, jei ne to paties, tai kažko panašaus. Nes šiandien pagal atlyginimų vidurkį jie yra viešojo sektoriaus apačioje. Tai yra tiesiog neteisinga.“

Seimo narys Algirdas Sysas teigė, jog kultūros ministrės pareiškimai jam neretai kelia nuostabą: „Praėjusį ketvirtadienį aš jos klausiau, ką po to, kai prieš metus sulaukė kreipimosi, padarė Kultūros ministerija. Ji vėl pašnekėjo bendrom frazėm, kad „stengsimės“, „derėsimės“. Tuo viskas ir baigėsi. Atsakymas buvo lakoniškas, sausas, nerezultatyvus. Todėl ir atėjau pamatyti, kas vyksta čia, kad galėčiau vėl ketvirtadienį paklausti. Dabar vyksta derybos, galbūt kažkas bus geriau.“

Pasak A.Syso, protesto orgnizatorių reikalavimas didinti atlyginimus 150 eurų per trejus metus yra įgyvendinamas „peržiūrėjus mūsų mokesčių sistemą“.

15min.lt

 

 

Close