J. Sabatauskas kreipėsi į A. Dulkį: dėl milijoninių SAM pirkimų reikalauja valstybinio audito

J. Sabatauskas kreipėsi į A. Dulkį: dėl milijoninių SAM pirkimų reikalauja valstybinio audito

Julius Sabatauskas kreipėsi į valstybės kontrolierių Mindaugą Macijauską  ir sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį ragindamas nedelsiant atlikti valstybinį auditą dėl pernai su pandemijos valdymu susijusių viešųjų pirkimų.

J. Sabatauskas kreipimesi nurodo, kad pernai kovo-lapkričio mėnesiais, perkant pandemijos valdymui skirtas prekes, mokesčių mokėtojų pinigai galėjo būti naudojami neskaidriai ir teigia, kad dalis vykdytų sandorių galimai turi „korupcijos požymių“.

„Į viešumą lenda ir faktai, kad pinigai už prekes buvo pervedinėjami ne tik prekių gamintojams, bet ir abejonių keliantiems tarpininkams. Jei tokia informacija pasitvirtintų, tai reikštų, kad buvo kuriamos dirbtinės schemos, jog dalis mokesčių mokėtojų pinigų nutekėtų tretiesiems asmenims.

Jei tokia informacija pasitvirtintų, tai reikštų, kad buvo kuriamos dirbtinės schemos, jog dalis mokesčių mokėtojų pinigų nutekėtų tretiesiems asmenims.

Visa tai reikalauja aiškių ir nedviprasmiškų atsakingų institucijų atsakymų, nes skaidrumo ir atvirumo dabar trūksta. Todėl prašau nedelsiant atlikti valstybinį auditą, ar dešimčių milijonų eurų vertės pirkimai pernai buvo vykdyti teisėtai ir efektyviai“, - sako J. Sabatauskas.

Pasak politiko, aiškėja, kad dalis už mokesčių mokėtojų pinigus nupirktų medicinos priemonių yra dingę, o kai kurios iš jų išvis negalėjo būti naudojamos. Jis pastebi, kad daugėja duomenų, kad už medicininę įrangą ir kitas prekes kai kuriais atvejais mokėta du-tris kartus daugiau nei rinkos kaina.

„Yra daugybė ir kitų pavyzdžių, kurie leidžia susidaryti įspūdį apie tai, kad pernai kovo-lapkričio mėnesiais vykdyti pirkimai vyko, panašu, pažeidžiant galiojančius teisės aktus ir net galimai švaistant valstybės turtą“, - vertina J. Sabatauskas.

Kreipimesi, kuris adresuotas valstybės kontrolieriui M. Macijauskui ir sveikatos ministrui A. Dulkiui, raginama nedelsiant atlikti valstybinį auditą ir įvertinti, ar teisėtai ir efektyviai Vyriausybės kanceliarija, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras ar kitos SAM pavaldumo įstaigos 2020 metais įsigijo, paskirstė ir administravo medicininę įrangą ir pandemijos valdymui būtinas medicinines prekes.

Close