Juozas Olekas: dėl Vilniaus teks pakovoti

Juozas Olekas: dėl Vilniaus teks pakovoti

Kandidatas į LSDP pirmininkus, Europos Parlamento narys Juozas Olekas įsitikinęs, kad sutelkus jėgas  galima atkurti rinkėjų pasitikėjimą Lietuvos sostinėje Vilniuje. Apie partijos ateitį, rinkimus į savivaldybių tarybas ir bendrus siekius politikas kalbėjosi su  Vilniaus miesto skyriaus partiečiais nuotolinėje diskusijoje.

Kandidatą kalbinęs  filosofas ir VDU dėstytojas Algirdas Davidavičius klausė, kodėl tik dabar J. Olekas sugalvojo tapti pirmininku, juk  jo narystė partijoje tęsiasi dar nuo 1989 metų.

„Tai antras mano bandymas. Vilniaus miesto skyrius daug anksčiau buvo iškėlęs mano kandidatūrą, tik tuomet demokratiniuose rinkimuose laimėjo Gediminas Kirkilas. Dabar vėl kandidatuoju, nes rūpi partijos likimas, matau situaciją ir man skauda. Tikiu, kad mano ilgametė narystė partijoje, žinios, patirtis Vyriausybėse, Seime, Europos Parlamente gali būti naudingos ir telkiančios“, - kalbėjo politikas.

Jis pabrėžė, kad būti partijos pirmininku yra didžiulė atsakomybė. Vadovą jis įsivaizduoja kaip komandos kapitoną, kuris savo energija ir pavyzdžiu uždega komandą, veda ją siekti pergalių ir laimėti.

Kas bus Juozo Oleko komanda?

Kandidatas į LSDP pirmininkus akcentavo komandinio darbo reikšmę. Atskleidė, kad rinkimų į LSDP pirmininkus sėkmės atveju,  pirmuoju pavaduotoju  kviestų dabartinį Jonavos savivaldybės merą Mindaugą Sinkevičių,  jo patirtis savivaldoje, be jokios abejonės, yra ir bus  naudinga partijos veiklai.

Pasigirdus klausimams, kaip  Juozas Olekas keistų partijos kryptį, kaip pasiektų visų trokštamo atsinaujinimo, sutelktų kartas, kandidatas atsakė, kad ateina dirbti su visais, nežiūrint lyties ir amžiaus.

„Turime daug gražių ir įdomių skirtingų kartų atstovų idėjų. Štai,  pavyzdžiui, paimkime Dobilo Kirvelio  ir Ruslano Baranovo mintis. Tai skirtingų kartų socialdemokratai, tačiau ,,sulipdžius‘‘ visų įžvalgas ir nuomones gaunasi visuma‘‘,- sakė J. Olekas.

Moderatoriui paklausus, ar sieks išlaikyti moterų kvotas, ar bus moterų jo komandoje, politikas juokavo, kad neįsivaizduoja savo komandos be moterų, jos būtinai bus. Tuo pačiu pabrėžė, kad visi partiečiai (tiek vyrai, tiek moterys) turi vienodas galimybes pretenduoti į partines pozicijas.

Dėl Vilniaus teks pakovoti

Kokį būdą ir strategiją, siekdamas pritraukti Vilniaus rinkėjus ir būdamas partijos pirmininku, siūlytų  J.Olekas, domėjosi diskusijos dalyviai.

Pasak J.Oleko, pagrindinė klaida yra ta, kad po kiekvienų savivaldos rinkimų Vilniaus socialdemokratai realiai neįvertino situacijos, džiaugėsi tuo, ką turėjo,  buvo patenkinti keliais mandatais savivaldybės taryboje ar gautu vicemero postu.

„Šalto dušo jau gana. Partijos ir Vilniaus miesto skyriaus vadovybė turi susėsti už bendro stalo ir kartu spręsti problemas. Principinė užduotis - išsaugoti geras pozicijas ir atsikovoti rinkėjų pasitikėjimą Vilniuje“, - teigė politikas.

Pasak J.Oleko, reikia turėti bendrą partijos rinkiminę strategiją Vilniuje, o Vilniaus miesto skyriaus nariams nukreipti jėgas į sostinės apygardas  jau dabar. Jis kvietė įtraukti miesto jaunimą diskutuoti skaitmenizacijos, ekologijos ir kitomis aktualiomis  temomis,  eiti į jaunimo mėgstamas vietas ir kalbėtis. Klausyti ir išgirsti.

Kaip pabrėžė Europos Parlamentaras, pirmiausia reikia norėti ir išsikelti tikslą - laimėti  bent 2-3 Vilniaus vienmandates, kryptingai ir nesiblaškant link to eiti. Jis neslėpė, kad galimybių yra daug, bet ir darbo laukia nemažai.

„Žmonės dar nepamiršo Darbo kodekso peripetijų, po kurių  rinkėjai nuo mūsų nusisuko. Mums - partijai ir Vilniaus skyriui reikia aktyviai dirbti, atkurti ryšius su profsąjungomis. Jų paramą reikia užsitarnauti, nelaukti, kol jie ateis, bet mums eiti pas juos. Mums šiuo metu jų reikia labiau“, -pabrėžė kandidatas į LSDP pirmininkus.

Politikas neslėpė, kad reikia atkurti organizacinę kultūrą, aktyvinti darbą. Kiekvienas poskyris ar grupė turi turėti ir žinoti savo atsakomybę ir užduotis. Jis kvietė atgaivinti partinius komitetus, išgirsti juose dalyvaujančių specialistų mintis, gerbti jų kompetenciją ir nuomonę, ja remiantis priimti sprendimus, nes komitetai dažnai į darbą įtraukdavo  kairiąja mintimi besidominčius išorės ekspertus.

Pagarba darbui, pagalba šeimai  

Kalbėdamas J. Olekas pabrėžė, kad didžiausias socialdemokratų tikslas - pagarba ir reali pagalba šeimoms turėti būstą, darbą, socialines garantijas, lygias galimybes.

„Esame ne kartą pasisakę dėl Stambulo konvencijos, kad ji turi būti ratifikuota, kai tik atgausime žmonių pasitikėjimą, mes tai padarysime nedelsdami“, -sakė kandidatas.

Pasak J. Oleko,  padėti  šeimoms yra daug priemonių ir būdų - vaiko pinigai, socialinės galimybės ir  garantijos, didesnė parama vienišiems tėvams arba mamoms.

Politikas sakė, kad socialdemokratai turi mažinti biurokratiją vaiko teisų apsaugos srityje, pasitikėti specialistais, dirbančiais su vaikų teisių apsauga, ši  sistema turi veikti per žmogiškąjį faktorių.

„Taip pat reikia pagaliau įgyvendinti seną socialdemokratų svajonę – sutvarkyti progresyvinius mokesčius ir mažinti visuomenės priešpriešą. Po savaitės surengsime konferenciją dėl viešųjų finansų ir apmokestinimo, ten  išdėstysime  konkrečius savo siūlymus“, - paaiškino politikas.

Taip pat kandidatas į LSDP pirmininkus patikino, kad socialdemokratų  priedermė atstovauti ne tik silpniausius ir tuos kuriems reikia pagalbos, bet ir tautines mažumas, emigrantus, kurie atvyksta į mūsų kraštą, ginti jų interesus.

Kandidatas atsakė į visus klausimus, taip pat išreiškė savo nuomonę dėl dvigubos pilietybės, Lietuvos kariuomenės, bendruomenių, patriotiškumo ir daugeliu kitų aktualių klausimų.

 

Close