Kandidatu į LSDP pirmininkus Vilniaus socialdemokratai iškėlė Juozą Oleką

Kandidatu į LSDP pirmininkus Vilniaus socialdemokratai iškėlė Juozą Oleką

Daugiau demokratijos, daugiau svarstymų, daugiau socializmo. Susitelkimas ir vienybė. Tokie žodžiai nuskambėjo nuotoliniame Vilniaus miesto skyriaus tarybos posėdyje, į kurį susirinkę tarybos nariai balsavo dėl kandidato į Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkus  iškėlimo.

Partiečiai turėjo galimybę rinktis iš penkių, skyriaus grupių susirinkimuose iškeltų kandidatų-Liutauro Gudžinsko, Juozo Oleko, Algirdo Pieniutos, Mindaugo Sinkevičiaus ir Dovilės Šakalienės. Pageidavimą kandidatuoti nuo Vilniaus miesto skyriaus išreiškė ir save išsikėlė Vilija Blinkevičiūtė.

Posėdžio metu Algirdas Pieniuta ir Dovilė Šakalienė savo kandidatūras atsiėmė, Mindaugas Sinkevičius prie nuotolinio susirinkimo neprisijungė.

Įvykus balsavimui paaiškėjo, kad daugiausiai (47) balsų surinko Juozas Olekas. Už Viliją Blinkevičiūtę balsavo 13 tarybos narių, už Liutaurą Gudžinską -3.

Vilija Blinkevičiūtė: kur jūs, socialdemokratai?

Emocingoje kalboje Europos parlamentarė Vilija Blinkevičiūtė  pažėrė aibę retorinių klausimų. Kur suklydom, kad rinkėjai nusisuko nuo mūsų? Kas sugrąžins  rinkėjus, kuriuos nugvelbė žalieji, liberalai ir vis kiti, prisidengę kairiosiomis idėjomis? Kuris lyderis pajėgus sutelkti partiečius naujiems iššūkiams?

„Mūsų partija vis dar didžiausia, tačiau tokio blogo rinkimų rezultato į LR Seimą nebuvo per 16 metų.  Man skauda dėl partijos likimo. Skauda, nes partija man pačiai davė labai daug - pažinimą, bendrystę, įprasminusią mano gyvenimą veiklą. Pasakiau pati sau - dabar partijai reikia Vilijos, atleiskit už nekuklumą“,-nuotaikingai kreipėsi į partiečius politikė.

Europos parlamentarė atmetė visus gandus ir melagienas, neva, ji nedirbs partijos pirmininko darbo, nes jai rūpi tik viešieji ryšiai. Ji patikino, jog, kur bedirbtų, atiduoda širdį ir visą save. Ji akcentavo pokyčių partijoje prasmę, kvietė daugiau investuoti į jaunų žmonių protus.

„Lietuvai reikia socialdemokratų. Susitikimuose su žmonėmis nuolat girdžiu, kur jūs, socialdemokratai? Kodėl nesprendžiate paprastų žmonių problemų? Mums turi rūpėti senjorų, neįgaliųjų problemos, dirbančiųjų teisės, jaunimo švietimo ir mokslo, šeimos reikalai. Yra ką veikti. Turėkime drąsos keisti ir drąsiai žengti kartu pirmyn“,-kalbėjo politikė.

Liutauras Gudžinskas: daugiau demokratijos, daugiau svarstymų, daugiau socializmo

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Liutauras Gudžinskas  pabrėžė, kad Lietuvos socialdemokratų partijoje mato  ne tik stiprų kairiųjų jėgų potencialą, bet ir vidinių problemų, kurias, pasak jo, kartu su partiečiais jis spręstų.

„Partijos pirmininkas negali spręsti viso pasaulio problemų, bet gali sutvarkyti vidinę partijos struktūrą. Reikia keisti ir keistis“,-kalbėjo pagrindinių partijos dokumentų kūrėjas. Pasisakymo metu jis pareiškė, kad savo kandidatūrą teikia norėdamas diskusijos.

Politikas pasiūlė tris „daugiau“:

Daugiau demokratijos. Partijoje neturi būti lygių ir dar lygesnių. Būtina įkurti rėmėjų institutą, telkiantį prijaučiančius kairiosioms idėjoms žmones, jiems galėtų būti suteikta teisė  rinkti partijos pirmininką. Demoralizuojančios ir iškreipiančios sistemą nario mokesčio problemos, akivaizdžiai demonstruojančios milžinišką atotrūkį tarp statuto ir realybės. Gremėzdiška valdymo struktūra.

Daugiau svarstymų. Burti piliečių ansamblėjas, įtraukiant išorės ekspertus. Prieš priimant sprendimus diskutuoti, svarstyti ir tartis ne tik tarpusavyje.

Daugiau socializmo. Gerbti  savo tapatybę, pabrėžiant socialdemokratų vaidmenį Lietuvos valstybingumo įtvirtinimo ir valstybės formavimosi procese. Įprasminti  Nepriklausomybės Akto signatarų Mykolo Biržiškos, Stepono Kairio, Stanislovo Narutavičiaus, Jono Vileišio ir kt. idėjas, kiekvieną vasario 16-ąją susirenkant į kairiosios minties festivalį ir t.t.

Juozas Olekas: būsiu komandos kapitonu, o ne viršininku

Europos Parlamento narys Juozas Olekas pranešė, jog rinkimų į LR Seimą rezultatai ir partiečių raginimai privertė jį priimti sprendimą kandidatuoti į LSDP pirmininko poziciją.

„Turėjome neblogą partijos rinkimų programą, struktūrą, žmonių, bet nelaimėjome. Kas pakišo mums koją?“, - klausė politikas.

Jo nuomone prisiimtų įsipareigojimų nevykdymas ir buvo pagrindinė socialdemokratų pralaimėjimo priežastis. J. Olekas kalbėjo apie  vienybės partijoje problemą, stebėjosi ir klausė, kodėl nėra draugystės tarp „Basanavičiaus“ (Vilniaus miesto skyriaus būstinė) ir „Barboros“ (centrinė partijos būstinė).

Jis patikino, jeigu bus išrinktas, visi bus lygūs ir svarbūs, partijoje nebus jaunų ir senų, reikalingų ir nereikalingų, viršininkų ir vykdytojų, bus vieninga partiečių komanda.

„Būsiu laivo kapitonu. Plauksim kartu per problemų vandenynus“, -juokavo J.Olekas.

Europos parlamentaras pabrėžė, jog motyvuos partiečius susigrąžinti ilgus metus puoselėtas tradicijas - kartu su profsąjungomis organizuotas Gegužės 1-osios eitynes ir šventes, regioninius suvažiavimus, konferencijas ir kt.

-------

Partijos pirmininkas bus renkamas tiesiogiai partijos narių, pirmasis rinkimų turas numatytas balandžio 22 - 25 dienomis.  LSDP pirmininkas renkamas dvejų metų kadencijai. Šiuo metu partijos skyriai kelia savo kandidatus.

Close