Festivalio „Perliukai“ globėjas Gintautas Paluckas kviečia į nuotaikingą renginį

Festivalio „Perliukai“ globėjas Gintautas Paluckas kviečia į nuotaikingą renginį

Gegužės 14-ąją Nacionalinės dailės galerijos konferencijų salėje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) kelionę po šalies regionus užbaigs Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ organizuojamas IV respublikinis jaunų neįgaliųjų muzikos atlikėjų konkursas-festivalis „Perliukai“. Į Lietuvos sostinę  šis konkursas-festivalis atkeliauja iš  Raudondvario.

Festivalio  globėjas  Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Gintautas Paluckas kviečia visus į nuotaikingą renginį, kurio pradžia – 12.00 val.

Nacionalinis jaunų neįgalių dainininkų ir instrumentalistų konkursas-festivalis vyksta kas trejus metus apimdamas atskirus regionus. Konkurso-festivalio „Perliukai“ regioninės atrankos 2017 m. vyko Klaipėdoje, Alytuje, o 2018 m. jos buvo organizuotos Šiauliuose ir Kauno rajone. Pasak renginio organizatorių, šiuo konkursu-festivaliu ugdomas ne tik neįgalių vaikų ir jaunuolių (3-29 metų) kūrybiškumas, skatinama muzikinė saviraiška, bet ir siekiama atkreipti dėmesį ir įvertinti muzikos pedagogus, pasirinkusius dirbti su skirtingą negalią turinčiais jaunais muzikos mylėtojais.

„Muzikos pedagogai retai sulaukia įvertinimo ir visuomenės dėmesio. Jų darbas itin svarbus, bet retai pastebimas, tad tai – galimybė jiems pasisemti idėjų, pasidalinti patirtimi, pajausti savo veiklą bendrame kontekste, sulaukti palaikymo, įvertinimo bei paskatinimo kurti bendrus projektus su kolegomis bei profesionaliais muzikantais“, teigia Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ pirmininkė, konkurso-festivalio „Perliukai“ sumanytoja Viktorija Vitaitė.

Vilniaus regionui skirto konkursinio renginio programoje varžysis neįgalieji vaikai ir jaunuoliai iš Vilniaus, Obelių (Rokiškio raj.), Visagino, Klaipėdos. Jų pasirodymus dviejose kategorijose (A – muzikos atlikėjai-mėgėja, B – neįgalieji, siekiantys profesionalumo) vertins kompetentinga žiuri komisija, sudaryta iš muzikos profesionalų bei muzikos specialistų, dirbančių su neįgaliaisiais: pirmininkė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė, pianistė Aleksandra Žvirblytė; nariai: Draugijos „Guboja“ SPALVŲ ORKESTRO vadovas, vyr. dirigentas Romualdas Brūzga ir popdainavimo studijos „HEY!“ vadovė, vokalo dėstytoja Viktorija Kalpokaitė.

Festivalio programoje pasirodys talentingi vaikai ir jaunimas iš M. K. Čiurlionio menų gimnazijos, Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos, pop dainavimo studijos ,,HEY!“. Renginį ves populiarus dainininkas Jurgis Brūzga. Numatoma, kad šiame konkurse-festivalyje  dalyvaus apie 100 jaunųjų muzikos atlikėjų ir jų vadovų.

Renginio programa

Kontaktai tolesniam bendravimui:

LSKD „Guboja“ pirmininkė Viktorija Vitaitė, mob. 869843850, el. paštas viktorija@guboja.lt, www.guboja.lt

Close