Lietuvos valstybės keliu

Lietuvos valstybės keliu

Vasario 16-ąją, švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį tūkstantinė eisena iš Katedros aikštės pajudėjo į Rasų kapines, kur palaidoti Vasario 16-osios Akto signatarai Jonas Basanavičius ir Jonas Vileišis. Kartu su visais švenčiančiais Lietuvos valstybės šimtmetį jaunimo eitynėse „Lietuvos valstybės keliu“ žygiavo ir Vilniaus socialdemokratai.

Partiečiai į renginį susirinko nešini Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų plakatais, trispalvėmis vėliavėlėmis, pasipuošę tautine simbolika.

Vasario 16-osios jaunimo eisena „Lietuvos valstybės kelias“ – su Lietuvos valstybe ir jos kūrėjais jungiantis simbolinis kelias, kuris nusidriekė pro 16 svarbių Valstybės istorijoje vietų. Prasidėjęs senajame Lietuvos valstybės centre – Šventaragio slėnyje, prie Valdovų rūmų ir Katedros, kurioje ilsisi Vytautas ir kiti didieji kunigaikščiai, Valstybės kelias vedė Pilies gatve pro Signatarų namus, Didžiąja gatve pro Didžiojo Vilniaus Seimo rūmus, pro Aušros Vartus, Mikalojaus Daukšos gatve į Rasų kapines, prie daktaro Jono Basanavičiaus kapo ir už Tėvynės laisvę žuvusių savanorių kapų.

Close