LSDP Kultūros komitetas: turime stiprinti dialogą

LSDP Kultūros komitetas: turime stiprinti dialogą

Labai svarbu, kad politikai dažniau įsiklausytų į kultūros visuomenės, kūrėjų keliamas problemas ir kartu su kultūros bendruomene spręstų susidariusias problemas. Ypač reikšmingas savivaldybių tarybų, merų požiūris į meno mėgėjų kolektyvų veiklą, finansavimą, bendruomenių kultūrinius projektus. Tuo įsitikinusi LSDP Kultūros komiteto pirmininkė Renė Jakubėnaitė.

„Džiaugiamės, kad LSDP frakcijos seniūnas Juozas Olekas suranda laiko kultūros klausimams, dalyvauja  komiteto posėdžiuose, gilinasi ir išklauso nuomones dėl atvirų erdvių Vilniuje įprasminimo, asmenvardžių rašymo, tautinių mažumų kultūros, „Tautos namų“ projekto, Lukiškių aikštės ir kt. Dialogo tarp įvairių lygių politikų, visuomeninių organizacijų, kultūros ir meno darbuotojų turime ieškoti nuolat“, - sako R. Jakubėnaitė.

Pagrindinė Kultūros komiteto, jungiančio 25 narius, darbo forma yra atviri posėdžiai, kuriuose gali dalyvauti ne tik partiečiai, bet ir išorės kultūros bei kūrybinių organizacijų  atstovai. Išvažiuojamieji posėdžiai į regionus, Gariūnų PC, kur savo kūrybos pristatymui erdves randa įvairių sričių menininkai, skatina socialdemokratus geriau įsigilinti į kūrėjų problemas.

Kultūros komiteto darbų akiratyje problemos LRT, susitikimai su Rašytojų sąjungos atstovais, LR Dailininkų sąjungos nariais dėl požiūrio į šalies kultūros istoriją, jos įvairių istorinių laikotarpių kūrybą, palikimą dabartinėms ir ateinančioms kartoms. Susitikimų metu kūrėjai pasisako, kad kelia nerimą kultūros politikos nebuvimas, griaunamas sovietinio periodo kultūros palikimas, užuot pagalvojus, kaip jį įvertinti ir įprasminti naujai.

Kultūros komiteto laukia rimti iššūkiai. Svarbu rasti bendrą kalbą su svarbia inteligentijos dalimi – kūrybinėmis sąjungomis, kartu su jomis aptarti ir  spręsti kai kurias kultūros ar socialines problemas, nebijant jų aštrių pasisakymų bei kritikos.

„Visuomenė niekada nebus abejinga žymių žmonių viešam vertinimui, todėl šią formą savo veikloje būtinai turime išnaudoti“, - ragina partiečius R. Jakubėnaitė.

Kultūros komisijos nariai įsitikinę, kad  socialdemokratų sąrašuose rinkiminiais metais turėtų atsirasti daugiau kūrybinių sąjungų, visuomeninių kultūros organizacijų, kultūros įstaigų atstovų,  prijaučiančių socialdemokratų idėjoms ir vertybėms.

Aktyviai Kultūros komiteto veikloje dalyvaujantys Saulius Vosylius, Laima Nerkevičienė, Sigitas Renčys, Eugenijus Bulavas, Antanas Beinaravičius, Aldona Jeleniauskienė, Janina Kartočienė, Ridas Viskauskas, Vaidotas Balzeris, Aurimas Gudas ir kt. kviečia visus pažangius Lietuvos kultūrininkus prisijungti prie jų komandos.

Nuotraukose: LSDP Kultūros komiteto susitikimas su kino ir teatro aktoriumi,  Lietuvos nacionalinio dramos teatro generaliniu direktoriumi Martynu Budraičiu.

LSDP Kultūros komiteto informacija

 

Close