Marius Skarupskas vadovaus Vilniaus miesto konkurencingumo ir inovacijų skatinimo komisijai

Marius Skarupskas vadovaus Vilniaus miesto konkurencingumo ir inovacijų skatinimo komisijai

Sausio 17 dieną sostinės savivaldybėje įkurta Vilniaus miesto konkurencingumo ir inovacijų skatinimo komisija. Suburta nauja komisija skatins konkurencingumą ir inovacijas. Į ją bus pakviesti įvairių sričių ekspertai, kurie teiks pasiūlymus, kaip skatinti konkurencingumą mieste, diegti skaitmenizacijos procesus savivaldybėje, kad inovacijos ir technologijos tarnautų žmonėms, kurtų geresnes sąlygas gyventi ir dirbti Vilniuje. Šios komisijos pirmininku paskirtas Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnas Vilniaus miesto savivaldybės taryboje Marius Skarupskas.

„Miestas turi imtis lyderystės, kviesdamas verslą, mokslą ir visuomenę diskusijai, darbams dėl Vilniaus konkurencingumo skatinimo ir stiprinimo. Savivaldybė turi skatinti įstaigas ieškoti inovatyvių ir netradicinių sprendimų savo veiklos tobulinime: galima imtis lyderystės bepiločių automobilių srityje, ikimokyklinio ugdymo įstaigos gali pradėti diegti naujausius ugdymo metodus. Sveikatos įstaigose inovatyvūs sprendimai ankstyvojoje diagnostikoje užkirstų kelią rimtesniems susirgimams. Tokios ir daug panašių iniciatyvų gali būti įgyvendintos sostinėje. To siekdama savivaldybė dar šiais metais steigs inovacijų skatinimo fondą,“ – apie naują komisiją pasakojo vienas iš jos steigimo iniciatorių, Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos narys Marius Skarupskas.

Naujai suburta komisija nustatys gaires miesto inovacijų fondo veiklai, taip pat teiks siūlymus dėl Vilniaus – išmanaus miesto – koncepcijos ir strategijos, informacinių technologijų ir skaitmenizacijos procesų, inicijuos konferencijas, viešas diskusijas ir kitus renginius.

Close