Naujamiesčio poskyris planuoja rudens maršrutus

Naujamiesčio poskyris planuoja rudens maršrutus

Praėjusį rugsėjo savaitgalį Naujamiesčio poskyrio aktyvas dalyvavo seniai planuotoje išvykoje į Ignalinos kraštą. Kaip sakė poskyrio pirmininkė Renė Jakubėnaitė, šios išvykos tikslas yra geriau pažinti vienas kitą ir naujai įsijungusius į socialdemokratų bendruomenę partiečius, susipažinti  su Lietuvos gamta, istorija, žmonėmis. Dviejų dienų išvyka subūrė nemažą būrį aktyvių bendraminčių, ypač tų, kurie pasiryžę keliauti, būti gamtoje.

Svetingai priimti Pabiržės kaimo turizmo sodyboje, Naujamiesčio poskyrio nariai aptarė politinius įvykius, klausėsi įdomios paskaitos apie Lietuvos – Lenkijos santykius, bendrą istoriją, jos vingius ir problemas, kultūrą ir bendradarbiavimą. Šią įdomią temą pristatė buvęs Užsienio reikalų ministras, ambasadorius ypatingiems pavedimams, istorikas ir  įdomus pašnekovas Antanas Valionis. Diskusijos įvairiomis temomis tęsėsi iki vidunakčio.

Kitą dieną bičiuliai susipažino su Ignalinos rajono įžymybėmis, važiavo Aukštaitijos nacionalinio parko keliais. Lankėsi Bitininkystės muziejuje Stripeikiuose, vieninteliame tokiame muziejuje visoje Europoje, neseniai atnaujinusiu savo nepakartojamą bitininkystės istorijos ekspoziciją, bendravo su bitininkais, muziejaus darbuotojais.

Atsirado pirmą kartą kopiančių į Ladakalnį, pamačiusių Ginučių piliakalnį, vandens malūną su kaskadomis, pabuvojusių prie vieno didžiausių Lietuvoje Dringio ežero, kur buvo filmuotas ne vienas lietuviškas filmas.

Pažintinę kelionę bičiuliai baigė Ignalinoje, prie Paplavinio ežero, kur prie skulptūros Ignui ir Alinai klausėsi legendos apie Ignalinos atsiradimą. Poskyrio pirmininkė Renė Jakubėnaitė  pasiūlė  kitų susitikimų bei išvykų temas ir maršrutus.

„Laukia ilgas politinis ruduo, pasirengimas kitų metų rinkimams į Seimą. Tačiau bičiulių buvimas kartu, poskyrio narių skatinimas, motyvavimas yra labai reikalingas“,-  sakė  Renė Jakubėnaitė.

Išvykos dalyviai pagerbė saugojusių Lietuvos sieną ir žuvusių atliekant pareigą Lietuvos savanorių atminimą, aplankė  ant buvusios demarkacinės linijos tarp Lietuvos ir Lenkijos pastatytą paminklą.

Naujamiesčio poskyrio informacija

Close