R. Budbergytė: R. Karbauskio pasiteisinimai dėl chaotiško biudžeto svarstymo Seime – be pagrindo

R. Budbergytė: R. Karbauskio pasiteisinimai dėl chaotiško biudžeto svarstymo Seime – be pagrindo

Valdančiosios koalicijos lyderio Ramūno Karbauskio teisinimaisi dėl chaotiško biudžeto svarstymo Seime – be pagrindo, maskuojantys tikrąsias priežastis, sako Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Valdančiųjų pasiūlymai prieštarauja vienas kitam, komitetuose siūlomos nerealios išlaidos, apie pajamų šaltinius negalvojama.

„Keista girdėti, kad koalicijos lyderis teisinasi esą dėl sumaišties kalta premjero liga, tačiau taip turbūt bandoma pridengti akivaizdų faktą – šiai daugumai tiesiog trūksta valdymo gebėjimų“, - prasidedant pirmajam biudžeto svarstymui Seime sako R. Budbergytė.

Politikė teigia, kad iki šiol neaišku, koks bus kitų metų biudžetas, kokie mokesčiai įsigalios.

„Valdančiųjų pasiūlymai prieštarauja vienas kitam, komitetuose siūlomos nerealios išlaidos, apie pajamų šaltinius negalvojama, o pats procesas – nekontroliuojamas. Prezidento pasiūlymams rodomos durys, Vyriausybės pasiūlymai atmetami, o alternatyvų iš valdančiųjų pusės nėra“, - teigia R. Budbergytė.

LSDP frakcijos seniūnė mano, kad valdantieji, dirbtinai keldami sumaištį, taip bando pridengti prastus veiklos rezultatus.

„Svarbiausia dabar yra rasti sutarimą su mokytojais, medikais, dėstytojais, ugniagesiais ir kitomis viešojo sektoriaus grupėmis, kurioms buvo įsipareigota raštu. Ir dabar tie susitarimai yra laužomi, rengiamasi streikams. Kad ir kaip valdantieji skelbia, kad daro viską, kad gyvenimas šalyje gerėtų, statistika liudija priešingai – pasitenkinimas gyvenimo kokybe Lietuvoje yra vienas žemiausių Europos Sąjungoje“, - pastebi R. Budbergytė.

Primename, kad „valstiečių” lyderis Ramūnas Karbauskis yra sakęs esą biudžeto priėmimas šįkart sudėtingesnis nei įprastai ir siejo tai su premjero liga. R. Karbauskio teigimu, „siūlymai, kurie ateina iš Vyriausybės, parengti ne politikų, o biurokratų“.

Šeštadienį LSDP priėmė rezoliuciją, kurioje sakoma, kad partija palaiko mokytojų, dėstytojų, mokslininkų, ugniagesių ir kitų viešojo sektoriaus grupių protestus ir reikalauja, kad valstybės vardu duoti įsipareigojimai jiems būtų įvykdyti.

Susiję straipsniai

Close