Sanatorijos „Belorus“ darbuotojus palaikantys Vilniaus socialdemokratai kreipėsi į  „Swedbank“ vadovybę ir Užsienio reikalų ministrą

Sanatorijos „Belorus“ darbuotojus palaikantys Vilniaus socialdemokratai kreipėsi į „Swedbank“ vadovybę ir Užsienio reikalų ministrą

Vilniaus socialdemokratai  kreipėsi į „Swedbank“ vadovybę ir Užsienio reikalų ministrą ragindami kuo greičiau spręsti susidariusią krizę „Belarus“ sanatorijoje. Dar praėjusių metų gruodžio mėnesį dėl neva Europos Sąjungos taikomų sankcijų buvo įšaldytos sanatorijos „Belorus“ sąskaitos AB „Swedbank“ banke. Jau daugiau nei šešis mėnesius sanatorijoje dirbantys žmonės negali atgauti sąžiningai uždirbto atlygio, gyvena nežinioje,  nėra tikri dėl sanatorijos darbo atkūrimo.

Rezoliucijoje „Swedbank“ vadovybė raginama  nedelsiant atšaldyti sanatorijos „Belorus“ sąskaitas‘‘, o Užsienio reikalų ministerija - kuo skubiau užtikrinti sanatorijos veiklos atstatymą. Vilniaus socialdemokratai  rezoliucijoje pabrėžia, kad palaikys teisėtus „Belorus“ darbuotojų reikalavimus ir prisidės prie Druskininkų gyventojų rengiamų protesto akcijų visoje Lietuvoje.

„Nagrinėdami Europos Sąjungos teisės aktus pastebėjome, kad Europos Sąjungos institucijos negali reikalauti taikyti sankcijų tokioms įstaigoms, kokia yra sanatorija „Belorus“ – t.y. teikianti medicinos priežiūros paslaugas, tame tarpe ir vaikams. Vadinasi, manytina, kad įšaldydamas sąskaitas AB „Swedbank“ tinkamai neįvertino ES teisės aktų, todėl priėmė nepagrįstą sprendimą. Minėtas žingsnis sukėlė labai rimtų finansinių ir nematerialinių pasekmių, palietusių ne vieną šimtą nieko bendro su režimu ir jo veiksmais neturinčių Lietuvos piliečių“, - rašoma kartu su rezoliucija išsiųstame Vilniaus miesto skyriaus pirmininko Povilo Pinelio laiške.

P.Pinelis atkreipė dėmesį, kad  iš Baltarusijos prezidento reikalų valdybos vadovo pareigų buvo atleistas Viktoras Šeimanas, prieš kurį ir buvo taikomos tiesioginės ES sankcijos, vadinasi, nebeliko net ir antrinių priežasčių tolimesniam sąskaitų blokavimui.

Vilniaus socialdemokratai ragina Užsienio reikalų ministrą G.Landsbergį ne tik daryti viską, kad sąskaitos būtų atblokuotos, bet ir viešai atsiprašyti galimai apšmeižtų ir įžeistų žmonių, kuriuos Užsienio reikalų ministerijos politinio pasitikėjimo tarnautoja nepagrįstai įvardijo kaip dirbančius Baltarusijos režimui.

Rezoliucijoje primenama istorija,  kai ministro atstovė Vytautė Šmaižytė, atstovaujanti ministro ir visos Užsienio reikalų ministerijos poziciją, 2020-12-29  duodama interviu naujienų agentūrai BNS teigė, kad nukentėjo „Baltarusijos Aliaksandro Lukašenkos režimui“ dirbę žmonės ( https://bit.ly/3w4ErkT ).

Socialdemokratai įsitikinę, kad toks atstovės pareiškimas neatitinka faktinių aplinkybių, nes nebuvo pagrįstas jokiais faktais. Be to, teiginys, kad Lietuvos piliečiai dirba ne demokratiniam, o nusikaltimus prieš žmones darančiam režimui, yra įžeidžiantis ir menkinantis tuos, apie kuriuos kalbama.

Close