Saulius Čaplinskas. Į žmonių sveikatą investuosime tiek, kiek reikės

Saulius Čaplinskas. Į žmonių sveikatą investuosime tiek, kiek reikės

Gerai suprantu vilniečių pasipiktinimą - norint patekti pas gydytoją reikia nueiti neapsakomus kryžiaus kelius. Žmonės pagrįstai bijo, kad jiems nepavyks laiku išsirašyti būtinų vaistų, su nerimu laukia „nukeltų” planinių paslaugų, tyliai kenčia sirgdami.

Akivaizdu, kad su COVID-19 pandemija buvo ir yra kovojama pacientų sąskaita. Eilės dar labiau pailgėjo, procedūros nukeltos, prisiskambinti į poliklinikas neįmanoma, o dėl nepakankamo specialistų kiekio mažesnėse gydymo įstaigose rimtesnis susirgimas dažnai baigiasi „siuntimu”. Ne veltui liaudies išmintis byloja – plyšta ten, kur trūksta. Deja, visos šios bėdos iki skausmo buvo žinomos dar iki pandemijos...

Vėlyva diagnostika ir intervencija sveikatos apsaugos sistemoje kainuoja žmonių gyvybes. Mes užtikrinsime, kad šeimos gydytojo komanda būtų sveikatos sistemos „ašis“, sprendžianti daugumą sveikatos problemų. Gerbsime ir vertinsime  gydytojų darbo laiką, naikinsime biurokratizmą sveikatos sistemoje, atskirdami gydomąjį ir administracinį darbą. Mažinsime kompensuojamų vaistų priemokas, o senjorams jas visai panaikinsime. Plėsime nuotolinę lėtinėmis ligomis sergančių ligonių sveikatos būklės stebėseną.

Į žmonių sveikatą investuosime tiek, kiek reikės.

Į žmonių sveikatą investuosime tiek, kiek reikės. Apsilankyti pas pirminės sveikatos priežiūros specialistus bus galima vėliausiai per penkias paras, o sudėtingus tyrimus ir specialistų konsultacijas atlikti per mėnesį.

Mes siūlome sveikatos apsaugos sistemos viziją, kurioje visiems sistemos dalyviams – ir pacientams, ir medikams – numatytas svarbus vaidmuo, o kokybiška ir prieinama sveikatos priežiūra užtikrinama per adekvatų finansavimą, skaidrų ir kompetentingą paslaugų organizavimą.

Saulius Čaplinskas yra profesorius, medicinos mokslų daktaras, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius.  Kandidatas Lazdynų vienmandatėje rinkimų apygardoje, LSDP sąraše Nr. 19

Close