Saulius Sondeckis.Kodėl dirbantys savarankiškai yra diskriminuojami?

Saulius Sondeckis.Kodėl dirbantys savarankiškai yra diskriminuojami?

Individualią veiklą vykdantys žmonės dažnai skundžiasi mokesčių sistema, sudėtinga apskaita. Ypač dažnai mokesčiai dubliuojasi studijuojantiems universitetuose. PSD ir VSD mokesčiai kartais mokami net tris kartus. Maža to, išplito praktika samdyti ilgalaikius darbuotojus pagal individualios veiklos pažymą, vengiant jiems užtikrinti socialines garantijas. Ypatingai tai tapo pastebima COVID-19 pandemijos metu. Individualią veiklą vykdantys žmonės liko be jokių garantijų ir bandė išsilaikyti iš nedidelių valstybės išmokų.

Galima pykti dėl neteisybės ir kaltinti visus aplink arba galima imtis priemonių ir žengti apgalvotus žingsnius. Socialdemokratai įsipareigoja pradėti rimtą individualios veiklos sistemos peržiūrą, įtraukiant į diskusijas visas socialinės grupes ir politines partijas. Valstybė turės užtikrinti, kad nuolatiniai darbuotojai nebūtų įdarbinami pagal individualios veiklos pažymėjimą.

Saulius Sondeckis yra prodiuseris, žurnalistas, kandidatas Žirmūnų vienmandatėje rinkimų apygardoje. LSDP sąraše Nr. 141

Close