Socialdemokratai dėl brangstančio kuro ir miškų kirtimo reikalauja aplinkos ministro atsakomybės

Socialdemokratai dėl brangstančio kuro ir miškų kirtimo reikalauja aplinkos ministro atsakomybės

Seimo socialdemokratai pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje „Ar premjerui vis dar tinka aplinkos ministras?“ kritikavo aplinkos apsaugos ministro K.Navicko veiklą. Juos papiktino spartėjantis miškų kirtimas ir tuo pat metu augančios medienos kuro, malkų kainos.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūno Juozo Oleko teigimu, susikaupė nemažai problemų, dėl kurių galima kelti klausimų apie aplinkos apsaugos ministro veiklą.

„Viską apvertė paskutinis Vyriausybės nutarimas dėl miškų kirtimo apimčių. Jei pasižiūrėsite vadinamųjų valstiečių-žaliųjų programą, nors liežuvis neapsiverčia dabar jų tokiais vadinti, tai ten buvo pabrėžiama, kad miškai turi būti saugomi, kad tai vertybė, kuri turi būti didinama“, – kalbėjo J.Olekas.

Jis pabrėžė, kad visuomenei buvo pristatytas projektas, kuriuo žadėta nedidinti miško kirtimo apimčių. Buvo aiškiai pasisakoma prieš plynus kirtimus, kad šie nesudarytų daugiau nei 30 proc.

„Šiuo metu plyni kirtimai sudaro iki 70 procentų“, – piktinosi J.Olekas. „Ministro pirmininko tiesioginė atsakomybė – nuspręsti, ar toks aplinkos apsaugos ministras, kuris atveria kelią didesniam miškų kirtimui, gali dirbti. Reikia pasitikrinti pas prezidentę“, – tikino jis.

J.Olekas piktinosi ir Valstybinės miškų urėdijos veikla, pastebėdamas, kad nėra atnaujinama miško darbų technika. „Kainos medienos kyla, išlaidos nedaromos, atlyginimai nedidinami, tai tada didėja ir pelnas“, – kalbėjo socialdemokratų atstovas, pridurdamas, kad kvietė pasiaiškinti Valstybinės miškų urėdijos vadovą į Seimą.

Close