Seimo vicepirmininkas Julius Sabatauskas kreipėsi į Vyriausybę, ragindamas kuo greičiau atstatyti medicininių paslaugų teikimą visa apimtimi

Seimo vicepirmininkas Julius Sabatauskas kreipėsi į Vyriausybę, ragindamas kuo greičiau atstatyti medicininių paslaugų teikimą visa apimtimi

Lietuvos socialdemokratų frakcijos narys, Seimo vicepirmininkas Julius Sabatauskas kreipėsi į Vyriausybę, ragindamas kuo greičiau atstatyti medicininių paslaugų teikimą visa apimtimi. Jo teigimu, nuo pirmojo karantino Lietuvoje perteklinės gyventojų mirtys, laiku nesulaukus būtinosios medicininės pagalbos, pustrečio karto viršija COVID-19 mirčių skaičių – jų skaičius jau siekia beveik 10 tūkst.

„Susipažinęs su Lietuvos Statistikos departamento ir Eurostato pateikiamais duomenimis kreipiausi į ministrę pirmininkę ir sveikatos apsaugos ministrą, nes matau pavojingą tendenciją, kad Vyriausybė koncentruojasi išimtinai tik į karantino režimo valdymą, tačiau visiškai ignoruoja perteklines mirtis, kurių skaičius jau beveik pustrečio karto viršiją COVID-19 mirčių kiekį Lietuvoje“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė J. Sabatauskas.

Tai reiškia, pasak jo, kad šios mirtys ištiko dėl to, jog žmonėms laiku nebuvo diagnozuota liga arba jiems nebuvo suteiktos būtinosios medicininės paslaugos.

„Tokių mirčių Lietuvoje skaičiuojame jau beveik dešimt tūkstančių, o tai reiškia, kad dėl karantino valdymo trūkumų netekome beveik pustrečio karto daugiau žmonių, nei nuo COVID-19. Tokie skaičiai šiurpina“, – teigė politikas.

J.Sabatausko įsitikinimu, valdžia, skelbdama antrą karantiną, turėjo žinoti apie daugiau nei 4 tūkst. perteklinių mirčių.

„Deja, bet skaičiai rodo, kad jokių išvadų valdantieji nepadarė, kadangi nuo to laiko iki dabar perteklinių mirčių skaičius padidėjo papildomais penkiais tūkstančiais atvejų“, – pabrėžė socialdemokratas.

Anot J. Sabatausko, kad valdžios pasirinktas kelias – uždrausti teikti dalį medicininių paslaugų arba ženkliai jas apriboti, buvo klaidingas.

„Drįstame teigti, kad kitų šalių, tokių kaip Švedija ir Suomija, praktika rodo, kad valdančiųjų pasirinktas kelias buvo klaidingas. Medicinines paslaugas galėjome teikti ir taip išsaugoti didžiąją dalį šių gyvybių“, – tęsė parlamentaras.

 

Close