Socialdemokratai į Vilniaus merus iškėlė Gintautą Palucką

Socialdemokratai į Vilniaus merus iškėlė Gintautą Palucką

Lietuvos socialdemokratų partijos Vilniaus miesto skyrius kandidatu į Vilniaus mero postą išrinko LSDP pirmininką Gintautą Palucką.

Gintauto Palucko kandidatūrą slaptame balsavime palaikė absoliuti dauguma konferencijos dalyvių: 86 balsavo „už", 9  „prieš".

Renkant kandidatą būsimuose tiesioginiuose Vilniaus mero rinkimuose 2019 metais, grupėse partiečiai kandidatais iškėlė Rasą Budbergytę, Marių Skarupską ir Gintautą Palucką.  R. Budbergytė ir M. Skarupskas savo kandidatūras atsiėmė.

Nežiūrint to, kad liko tik vienas kandidatas, konferencijoje laikytasi Statuto reikalavimų ir  už Gintautą Palucką balsuota slaptu balsavimu.

Kaip sakė LSDP vadovas, dabartinis miesto vicemeras, Vilnius yra nacionalinės politikos dalis. Pasak G. Palucko, jau dabar rikiuojasi politikos lyderių, pretenduojančių  į sostinės merus, eilė.

„Vilniuje kairioji politika turi būti matoma ir girdima. Rinkimai visada siejasi su ateitimi. Žmonės rinkdamiesi atstovus, renkasi ateitį. Ir čia mes  jiems turėsime idėjų ir pasiūlymų“,- sakė G.Paluckas.

G.Paluckas pabrėžė, kad tapęs sostinės meru, didžiausią dėmesį skirs socialdemokratams artimoms švietimo, sveikatos ir socialinės apsaugos temoms bei problemoms.

„Savivaldybė aktyviai dalyvaus namų renovacijos paraiškų rengimo ir teikimo procese. Bendruomenių gyvenimas ir yra savivaldybės gyvenimas, ne vienkartinė akcija. O miesto plėtros prioritetas yra vienas – žmonėms patogi infrastruktūra“, – sakė jis.

Vilniaus vicemeras pažymėjo, kad socialdemokratai nekalba apie socialinį būstą, o kalba apie būsto prieinamumo koncepciją, pasisako už švietimo sistemą, kurioje kiekvienas vaikas turi turėti lygias galimybes, atsisako mokyklų rūšiavimo ir ydingos selekcijos.

Paklaustas,  kas jam padės rinkimuose,  G.Paluckas atsakė, kad Vilniaus socialdemokratų sąrašas, kurį  konferencija patvirtino po reitingavimo ir yra jo komanda. Dabartinio miesto vicemero, socialdemokratų partijos vadovo Gintauto Palucko pavardė yra  pirmoji kandidatų į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą sąraše. Skyriuje vykusio visuotinio reitingavimo metu jis gavo daugiausiai partiečių pasitikėjimo balsų.

Kandidatų į savivaldos rinkimus sąrašą konferencija papildė Prano Šerpyčio, Aleksander Radczenko, Faustos Roznytės ir Povilo Šimonėlio kandidatūromis.

Close