Socialdemokratai pateikė projektą, kuriame siūloma didinti gydytojų rezidentų darbo užmokestį

Socialdemokratai pateikė projektą, kuriame siūloma didinti gydytojų rezidentų darbo užmokestį

Seimas nusprendė svarstyti jaunųjų gydytojų algų didinimą. Socialdemokratai pateikė projektą, kuriame siūloma didinti gydytojų rezidentų darbo užmokestį nuo 2019 metų sausio 1 d..

„Dabar – masinės medikų emigracijos ir jų nusivylimo metu atėjo momentas, kai parlamentarai turi aiškiai pasakyti, kad rezidentai yra irgi gydytojai, nes dirba tą darbą ir įstatymais turi būti įtvirtinti jų susitarimai su ministru bei pažadai, kad jaunieji gydytojai gautų bent minimalų sutartą atlygį – tūkstantį eurų,“ – sako siūlymą registravęs Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Juozas Olekas.

Socialdemokratai stebisi, kad Premjeras Saulius Skvernelis, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir kai kurie kiti „valstiečiai“ nepritarė, kad Seimas imtųsi šio siūlymo. Tuo tarpu medikai kuo toliau, tuo labiau piktinasi dabartinių valdančiųjų politika ir nevykdomais pažadais didinti algas.

„Jaunieji  gydytojai turi turėti galimybę normaliomis sąlygomis kurti šeimas, susilaukti vaikų, pagaliau pretenduoti į būsto paskolas. „Valstiečiai“ negali toliau skatinti masinės medikų emigracijos iš Lietuvos ,“ – sako J. Olekas.

Close