Socialdemokratai: S. Skvernelis prieš rinkimus siekia įtakos savivaldybėse

Socialdemokratai: S. Skvernelis prieš rinkimus siekia įtakos savivaldybėse

Sauliaus Skvernelio vadovaujama vyriausybė siekia pertvarkyti vyriausybės atstovų tarnybą. Socialdemokratų manymu, Seimui pateikti vyriausybės siūlymai veda į šios tarnybos politizavimą.

„Jeigu ligi šiol Vyriausybės atstovai buvo skiriami konkurso tvarka – pagal kompetenciją, tai dabar jie bus skiriami premjero teikimu. Galima numanyti kad, vyriausybės vadovas pasirinks atstovus pagal lojalumą, o ne pagal gebėjimus, atstovų statusas prilygs politinio pasitikėjimo pareigūnams. Taip bus daroma įtaka savivaldybėms, kurios pagal Konstituciją yra savarankiškos,“ – sako socialdemokratas, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Julius Sabatauskas.

Premjeras S. Skvernelis neslepia savo užmojų – turėti politinę įtaką savivaldybėse. Neseniai nuvykęs į Alytų premjeras pareiškė: „Vyriausybės atstovai turėtų dirbti kaip Vyriausybės atstovai. Žmonės nesupranta, kai jie kalba kaip Vyriausybės atsto­vai, o pozicijos nesuderinamos su Vyriausybe, atstovaujama netgi priešingai Vyriausybei. Tada kyla klausimas, kas čia per darinys.”

Pasak J. Sabatausko, vyriausybės atstovų funkcija dabar yra administracinė teisės aktų, priimamų savivaldybėse, priežiūra. Tuo tarpu S. Skvernelio pasisakymai rodo akivaizdžius valdančiųjų norus, kad vyriausybės atstovai savivaldybėse demonstruotų būtent dabartinės vyriausybės poziciją.

„Toks tiesioginės politinės kontrolės siekimas savivaldoje – kelia nerimą, ypač turint omeny, kad artėja savivaldybių, Europarlamento ir prezidento rinkimai. Skelbiama vyriausybės atstovų tarnybos pertvarka yra šios tarnybos politizavimas,“ – teigė Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Juozas Olekas Seime surengtoje spaudos konferencijoje.

Susiję straipsniai

Close