Socialdemokratai sieks Žemės ūkio ministro interpeliacijos

Socialdemokratai sieks Žemės ūkio ministro interpeliacijos

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas pakviestas į Seimą atsakė į Seimo socialdemokratų partijos frakcijos pateiktus klausimus dėl jo šeimos ūkininkavimo svetimoje žemėje aplinkybių.

„Ministras čia Seime dukart davė priesaiką laikytis įstatymų ir Konstitucijos, sąžiningai tarnauti Lietuvai ir jos žmonėms. Šiandien jo klausiame, ar sąžininga be savininko leidimo ūkininkauti jo žemėje ir dar už tai Europos sąjungos išmokas gauti. Atsakydamas B. Markauskas išsisukinėjo, tačiau atsakymas šiuo atveju vienareikšmiškas – nesąžininga naudotis svetimu turtu be leidimo ir įstatymų laikytis privalu, juolab ministrui“ – sako Seimo narys Algirdas Sysas.

Ministras atsakydamas į socialdemokratės Rasos Budbergytės klausimą – ar laikėsi Konstitucijos? - pripažino, kad „ne visuomet  sugebėjo įvertinti juridinius niuansus“, tačiau kalbėdamas apie ūkininkavimą, atsakomybę bandė perkelti savo mamai – Sofijai Markauskienei.

Socialdemokratų frakcijos netenkina Žemės ūkio ministro paaiškinimai, juolab, kad ministras dar kartą Seime pripažino Lietuvoje egzistuojantį populiarų ūkininkavimo būdą – svetimoje žemėje be leidimo. B. Markauskas tai pavadino „ūkininkai turėjo prisiimti rizikas“.

Seimo socialdemokratai tarsis su kitų opozicinių partijų atstovais dėl interpeliacijos Žemės ūkio ministrui.

Close