Socialdemokratai: Ukrainos tragedija negali tapti pretekstu persekiojimui, patyčioms, smurtui ir pilietinių teisių varžymui

Socialdemokratai: Ukrainos tragedija negali tapti pretekstu persekiojimui, patyčioms, smurtui ir pilietinių teisių varžymui

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) Vilniaus skyrius priėmė rezoliuciją dėl nesantaikos kurstymo Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste. Ja raginama politikus, įvairias pilietines organizacijas, susivienijimus ir Ukrainą nuoširdžiai palaikančius žmones neskatinti ir netoleruoti jokios agresijos, kuri nukreipta ne į Rusijos režimą ir jo veiksmus.

Rusijos režimui užpuolus Ukrainą, Lietuvos visuomenė, nevyriausybinės organizacijos, neformalūs susivienijimai ir žmonės parodė nepaprastą solidarumą, vienybę ir susitelkimą palaikant Ukrainą. Visgi Rusijos agresijai tęsiantis ir visuomenėje didėjant emocinei įtampai, vis dažniau pasitaiko situacijų, kuriose prisidengiant kova už Ukrainą, pasireiškia diskriminacija, patyčios, psichologinis smurtas ir net žmonių persekiojimas.

„Patys aktyviai dalyvaudami Ukrainos palaikymo akcijose, vis dažniau visuomenėje sutinkame agresijos apraiškų, kuri pasireiškia diskriminuojant, tyčiojantis, naudojant psichologinį smurtą ir net persekiojant žmones. Ir kalbame ne tik apie rusakalbius asmenis. Panašu, kad kol dalis žmonių sunkiai dirba, siekdami padėti Ukrainai, kita dalis sąmoningai ar nesuvokdami išnaudoja susidariusią situaciją savo tikslams ar asmeniniam populiarumui didinti. Tai liečia tiek politikus, kurie ištraukę Rusijos kortą kalba apie pilietinių teisių varžymą, tiek ir verslą, kuris tikrai nevengia išnaudoti susidariusios situacijos savo pardavimų auginimui“, – sako Vilniaus socialdemokratų pirmininkas Povilas Pinelis.

Socialdemokratų priimtoje rezoliucijoje konstatuojama, kad psichologinis smurtas, patyčios ir persekiojimas negali būti toleruojamas ar, juo labiau, skatinamas. Ukrainos ir jos žmonių tragedija negali būti naudojama siekiant žeminti, menkinti kitus, kaip ir negali bei neturi tapti priemone kovoti konkurencinę kovą ar būdu didinti savo politinį ar finansinį kapitalą. Tai niekaip nepadeda stabdyti Rusijos agresijos ir siekti kuo greitesnės taikos nei Ukrainai, nei jos gyventojams ir juos palaikantiems žmonėms.

„Nuoširdžiai raginame politikus, visuomenines organizacijas, žmones ir verslą susidariusioje situacijoje elgtis atsakingai, atsiriboti nuo visuomenės priešinimo – visą palaikymą sutelkti į Ukrainą, o kritiką ir spaudimą į Rusijos režimą, o ne į žmones“, – kreipiasi P.Pinelis.

 

Rezoliucijos tekstas:

raginame:

Visus Lietuvos politikus nesinaudoti esama situacija kaip pretekstu ar argumentu kovoti su savo politiniais oponentais, juos menkinti, nepagrįstai sieti su konfliktu Ukrainoje ar jos dalyviais, ar naudojantis situacija varžyti Konstitucijoje įtvirtintas pilietines ir politines teises ir laisves, pamatinius teisinės valstybės principus.

Verslo subjektus nekurti proginių rinkodaros akcijų, kai pasinaudojant situacija Ukrainoje ir sustiprėjusiu emociniu fonu visuomenėje yra siekiama sukurti socialaus verslo regimybę, skatinti pardavimus, juos susiejant su palaikymu ar parama užpultai Ukrainai.

Žmones susilaikyti nuo nemotyvuotos, nepagrįstos agresijos prieš Lietuvos bendrapiliečius. Reiškiant paramą ir palaikymą Ukrainai jos sunkioje ir žiaurioje kovoje ne tik už savo, bet ir Europos laisvę, siekiant kuo greičiau pasiekti taiką, kviečiame tai daryti oriai ir atsakingai. Nepaisant įtemptos situacijos ir labai neigiamo emocinio fono, visi privalome išlikti žmonėmis. Tai yra svarbiausia. Jokie veiksmai negali būti nukreipti prieš asmens tautybę ar kilmę, joks asmuo negali būti persekiojamas ar engiamas, prieš jokį žmogų negali būti naudojamas psichologinis ir net fizinis smurtas. Priešingu atveju, tai ne kova už Ukrainą, jos žmones ir jų laisvę, o paprasčiausia agresija, kenkianti tiek  Ukrainai, tiek Lietuvai.

Šlovė Ukrainai, šlovė didvyriams!

Pilnas rezoliucijos tekstas ČIA.

Close