Socialdemokratai: valstiečių vyriausybė kol kas džiaugiasi ankstesnių vyriausybių įdirbiu

Socialdemokratai: valstiečių vyriausybė kol kas džiaugiasi ankstesnių vyriausybių įdirbiu

Seimas ėmėsi svarstyti šios vyriausybės pateiktą veiklos ataskaitą. Socialdemokratų vertinimu, daugeliu atvejų vyriausybės veiklos rezultatai yra tiesiog ankstesnių vyriausybių pradėtų darbų tąsa. Pavyzdžiui, pensijų kėlimas juk buvo suprojektuotas dar ankstesnės vyriausybės.

Kol kas dabartinės vyriausybės įgyvendinamos priemonės neatspindi jos programos. Kai kurių gyventojų pajamos padidėjo ir gyvenimo kokybė pagerėjo sostinėje, keliuose didžiuosiuose miestuose, tačiau skirtumai ir nelygybė  tarp didmiesčiuose ir regionuose gyvenančių žmonių – akivaizdūs ir didėjantys. Skirtumai tarp žmonių pajamų ir socialinė atskirtis vis skaudžiau juntama, todėl kad vyriausybė nesiima esminio įrankio – mokesčių pertvarkos.

„Ministrų kabineto prisiimti nuopelnai dėl pajamų augimo sukelia įvairių minčių. Viešajame sektoriuje dirbantiems savivaldos, kultūros, švietimo darbuotojams atlyginimai tarsi pasityčiojant buvo pakelti keliais eurais, tuo tarpu prokurorams, kai kuriems pareigūnams padarytos išimtys ir algos buvo padidintos trečdaliu, kai kam pridėta iki 1000 eurų per mėnesį. Tai iškreipia ir griauna visą viešojo sektoriaus darbo užmokesčio sistemą,“ – sako socialdemokratas Algirdas Sysas.

Keistai atrodo ir vyriausybės prisiimti laurai dėl ekonomikos ir BVP augimo rezultatų. „Pirmiausia tai yra ankstesnių vyriausybių darbo tąsa, o didžiausia dalimi tai yra mūsų žmonių ir verslo indėlis. Investuotojai Lietuvą mielai renkasi dėl pigios darbo jėgos – lietuviams, deja, vis dar mokamos vienos žemiausių algų ES,“ – teigia Seimo narė Rasa Budbergytė.

Valstiečių pažadėta švietimo reforma kol kas net nekvepia rezultatais: o buvo žadama ruošti kvalifikuotus specialistus ir pasiekti technologijų proveržį. Apmaudu, kad mokesčių sistemos pertvarka tebuvo orientuota į socialinės nelygybės mažinimą, pamirštant pajamų nelygybę ir viduriniąją klasę.

„Deja, šios valdžios įvykdytų reformų rezultatai kol kas tokie: virš tūkstančio atleistų darbuotojų, pertvarkant miškų sektorių, kitas valstybės įmones ir nutilusios kalbos apie įmonių iškėlimą į regioną. Klausimas ir dėl kitų pelningai dirbusių valstybės įmonių – kodėl jos dabar patiria nuostolius, nors paskirti nauji vadovai su dideliais atlyginimais“, – vyriausybės veiklos ataskaitai pastabų turi Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Juozas Olekas.

Socialdemokratai primena valdantiesiems, kad  neturėtų būti ankstesnių vyriausybių įdirbio pasisavinimo, o  iš Lietuvos emigruojantys žmonės nebus sustabdyti, kol nebus iš esmės imamasi struktūrinių reformų – mokesčių, švietimo, sveikatos, šešėlinės ekonomikos, pensijų sistemų srityse.

Close