Socialdemokrato iniciatyva Vilniaus senamiestis įgavo istorinės sostinės statusą

Socialdemokrato iniciatyva Vilniaus senamiestis įgavo istorinės sostinės statusą

Seimas pritarė socialdemokrato Kęstučio Vilkausko pateiktam pasiūlymui suteikti Vilniaus ir Kauno senamiesčiams, Trakams ir Kernavei istorinių sostinių statusą. Pritarus socialdemokrato pasiūlymui, Vilniaus senamiestis įgavo realią galimybę gauti didesnį finansavimą kultūrinei ir turistinei plėtrai.

Pasak projekto autoriaus Kęstučio Vilkausko, istorinių sostinių statusas sukurtų prielaidas, taikant įvairias teisines, organizacines, ekonomines-finansines ir kitas priemones, koordinuotai plėtoti tokias, didelę reikšmę visai Lietuvos Tautai turinčias teritorijas, ir, racionaliai išplėtojus specialią infrastruktūrą, įveiklinti jose esančius unikalius kultūros paveldo ir gamtos objektus.

Tad įsigaliojus šiam įstatymui Vilniaus savivaldybė įgaus gerokai daugiau teisių ir galimybių organizuoti bei gauti papildomą finansavimą šios istoriškai ir kultūriškai svarbiausios Vilniaus dalies iveiklinimui pritraukiant į jau esamus ir būsimus traukos objektus didesnius miestiečių ir turistų srautus.

„Džiugu, kad Kęstutis Vilkauskas, siūlydamas istorinių sostinių statusą pagalvojo ne tik apie Trakus ar Kernavę, bet ir unikalų Europoje, turistų ir miestelėnų labai pamėgtą Vilniaus senamiestį. Šis įstatymo projektas yra nepaprastai geras instrumentas miesto valdžiai, kurį tinkamai pritaikius Senamiestį ir jo gyvenimą pakelti į visiškai naują lygmenį. Tereikia juo naudotis“, - sakė Vilniaus skyriaus pirmininkas Povilas Pinelis

Socialdemokratų inicijuotos Lietuvos Respublikos Teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo pataisos įsigalios dar šiemet, o papildomas finansavimas istorinių sostinių kultūrinei plėtrai galės būt numatytas jau ateinančių metų biudžete.

Close