Socialdemokratų Vilnius: atveriantis galimybes, besirūpinantis ir patogus

Socialdemokratų Vilnius: atveriantis galimybes, besirūpinantis ir patogus

Sostinės bendruomenei, bendraminčiams ir žurnalistams Vilniaus socialdemokratų kandidatai į savivaldos rinkimus pristatė rinkimų programą „Lygios galimybės ir perspektyvos visiems vilniečiams“. Joje atsispindi socialdemokratų  darbų savivaldybės taryboje tęstinumo tendencija bei ateinančių ketverių metų socialdemokratinės politikos vizija.

Kaip sakė rinkimų štabo vadovas Valentin Gavrilov, programa apibrėžia artimiausių ketverių metų kultūros, švietimo, socialinių sričių, miesto infrastruktūros pokyčių,  jų poveikio sostinės gyventojams esminių nuostatų visumą.

Kandidatas į sostinės merus, Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas pabrėžė, kad rinkiminė programa unikali tuo, kad  grąžina socialinio teisingumo sąvoką. Politiko nuomone, socialdemokratų programa gali padėti kurti socialiai teisingesnį Vilnių.

„Kova dėl mandatų bus arši. Sąrašų, judėjimų, kandidatų yra labai daug. Mūsų  užduotis - tikėti tuo, ką darome ir įtikinti vilniečius, kad sostinei socialdemokratų reikia“, - kvietė G.Paluckas.

Atveriantis galimybes miestas

Vilniaus socialdemokratai įsitikinę, kad miestas tiek sėkmingas, kiek jis suteikia galimybių žmonėms. Vilniaus savivaldybės tarybos narė Auksė Kontrimienė sakė, kad gavę vilniečių pasitikėjimą ir dirbdami savivaldybės taryboje,  socialdemokratai sieks įtakos švietimo srityje.

Socialdemokratai užtikrins, kad lopšeliuose – darželiuose,  mokyklose ugdymas bus kūrybiškas ir kuo aukščiausio lygio, o popamokinė veikla prieinama visiems. Bus mažinami klasių komplektai, darželiuose sudarytos specialios ugdymo programos,  vaikai vedami į teatrą, pažintines ekskursijas ir muziejus.

„Jeigu nesutvarkysime švietimo sistemos, kursime  švietimo luomus. Mokyklos Vilniuje bus visos vienodai geros ir lygios. Laikas keistis. Gyvename ne viduramžiuose“, - emocingai kalbėjo jauniausias socialdemokratų kandidatas Povilas Šimonėlis.

Vilnius taps miestu, aktyviai plėtojančiu kultūrą ir meną atvirose erdvėse, Lietuvos ir užsienio menininkus socialdemokratai kvies kurti Vilniuje ir Vilniui, tam tikslui įsteigdami 6 mėn. stipendijas ir rezidencijas.

„Kalbėdama apie kultūrą būsiu pikta. Pripažinkime, kad kultūra šiandien miesto politikų paraštėse ir man primena pririštą šunį. Jam įpilama ėdalo į dubenėlį tik tada, kai jis pradeda garsiai loti“, -pabrėžė Jurga Marcinkevičiūtė, kviesdama gerbti kultūrininkų bendruomenę.

Aleksandr Radčenko akcentavo daugiakalbiškumo diegimo savivaldybės įstaigose, konsultacinės tautinių mažumų tarybos, kuri padės miesto merui ir tarybai išgirsti bei betarpiškai konsultuotis su tautinėmis mažumomis  įsteigimo svarbą.

Besirūpinantis ir teisingas miestas

Socialdemokratų nuomone, rinkiminė programa nuo ankstesnių skiriasi tuo, kad yra atvira. „Vilniuje problemas vėl spręs pats meras. Šią kadenciją meras priiminėjo tik išrinktuosius, kitą kadenciją mūsų meras priims visus norinčius ir realiai spręs miestiečių problemas“,- rašoma programoje.

Žadama, kad bus įsteigtas „paskutinės vilties“ fondas, kuris, įvertinęs žmogaus/šeimos galimybes ir pastangas, sudarys sąlygas ir padės pakeisti kreditorių, skolų mokėjimo terminus, sąlygas ir leis žmogui grįžti įaktyvų gyvenimą.

Kandidatė Dalia Bacevičienė sakė, kad rengdami programą, socialdemokratai numatė konkrečias priemones kaip palengvinti gyvenimą neįgaliems žmonėms ir jų šeimoms.

„Esame visi lygus, padėkime vieni kitiems“, -sakė politikė.

Keturių dienų darbo savaitė socialiniams darbuotojams, lankomosios priežiūros namuose visiems užtikrinimas,  kiekvienam vilniečiui, registruotam poliklinikoje, bus pasiūlytas prevencinis (o ne jau susirgus) sveikatingumo vizitas pas gydytoją su atliekamais kompleksiniais tyrimais, sveikatos įvertinimais ir rekomendacijų pateikimu ir kt.

Mieste nebus toleruojami jokie nusikaltimai ir smurtas. Socialdemokratai skatins aktyvesnį vilniečių, Viešosios tvarkos skyriaus ir policijos bendradarbiavimą. Atsargos generolas Remigijus Baniulis, turintis ilgametę patirtį ugniagesybos srityje,  dalijosi mintimis, kaip sukurti saugesnį miestą.

Kandidatas Audrius Sruogis išsakė savo įžvalgas dėl programoje numatomos municipalinio būsto programos įgyvendinimo, pabrėžė jos reikalingumą ir prieinamumą.

Patogus miestas

Rinkimų programoje numatoma spręsti opias sostinės problemas: suteikti prioritetą viešojo  transporto plėtrai ir šviesoforų pertvarkai, labiausiai apkrautuose maršrutuose išbandyti naujai įsigytus  BRT tipo (didelės talpos) autobusus ir troleibusus.

Automobilių stovėjimo aikštelių įrengimas esamuose rajonuose ir tinkamas naujų gyvenamųjų rajonų ir viešųjų erdvių planavimas, užtikrins, kad būtų įrengiamas pakankamas automobilių parkavimo vietų skaičius.

„Visame pasaulyje iš apačių kylantis planavimas yra visos ekonomikos pagrindas. Deja, pas mus miestas vystosi spontaniškai. Turime nepatogius vilniečiams kvartalus. Miesto Bendrasis planas yra mūsų, vilniečių perspektyva. Rūpinkimės kiekvieno mikrorajono detaliaisiais planais, kad visi gyventojai žinotų, ko galima laukti iš būsimo miesto plėtojimo“, - sakė Alfonsas Brazas, įnešęs esminį indėlį į Vilniaus socialdemokratų rinkimų programos kūrimą.

Pasak politiko, socialdemokratai tarsis su vilniečiais,  savalaikis naujų statybų projektų derinimas su bendruomenėmis išspręs daug problemų.

 „Visiems vilniečiams lygios galimybės ir perspektyvos“ programa

  Daugiau Algimanto Jeleniausko nuotraukų čia

Close