Sostinės savivaldybėje pristatyti projekto ,,Tuk, tuk širdele – būk sveika!“ rezultatai

Sostinės savivaldybėje pristatyti projekto ,,Tuk, tuk širdele – būk sveika!“ rezultatai

Vilniaus miesto savivaldybėje kardiologai, gydytojai,  savivaldybės specialistai ir politikai apžvelgė visuomenės sveikatos projekto „Tuk tuk širdele – būk sveika!“ rezultatus: daugiau kaip 1000 moksleivių  iš 10 mokyklų buvo supažindinti su pagrindiniais faktoriais, kenkiančiais širdžiai ir kraujagyslėms, sužinojo, kokia svarbi sveika gyvensena ir susipažino su gaivinimo bei pirmosios pagalbos pagrindais.

Rezultatų pristatyme dalyvavusi Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Sveikatos komiteto pirmininkė Auksė Kontrimienė sakė, kad daugiausiai širdies sutrikimų įvyksta namuose, todėl labai svarbu, kad kas nors iš artimųjų žinotų, kaip teisingai atlikti gaivinimo veiksmus iki kol atvyks medikai.

Pasak Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacijos prezidento, kardiologo  prof. Prano Šerpyčio, reikia kuo anksčiau pradėti formuoti tinkamą požiūrį į savo sveikatą. Moksleiviai apie 7,5 val. praleidžia sėdėdami, todėl šiame laikmetyje labai svarbu nepamiršti fizinio aktyvumo, jo svarbos, kitaip jaunas kūnas praras gebėjimą būti atspariam.

Projekto įgyvendinimo metu  aplankytos 8 Vilniaus miesto mokyklos, gimnazijos, licėjus: Vilniaus Fabijoniškių  mokykla, Vilniaus Užupio, Gabijos, Simono Daukanto, Žemynos, Vytauto Didžiojo, Minties gimnazijos ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjus.

Tiriamąją priemonės dalį sudarė moksleivių kūno masės indekso ir kūno sudėties nustatymas, arterinio kraujo spaudimo matavimas ir anketinė apklausa apie mokinių gyvenseną, įpročius ir žinias apie sveiką gyvenseną. Tiriamosios programos metu buvo siekiama išsiaiškinti  dažniausiai tarp moksleivių pastebimus širdies ir kraujagyslių rizikos veiksnius, netinkamus gyvensenos įpročius.  Taip pat moksleiviai buvo mokomi vaikų ir suaugusiųjų pradinio gaivinimo naudojant manekenus, pademonstruota ir apmokyti naudotis  automatiniu išoriniu defibriliatoriumi.

Moksleiviai išklausė paskaitų ciklą apie sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą, širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius ir kaip jų išvengti, paskaitas apie vaiko ir suaugusiojo pradinį gaivinimą ir automatinę išorinę defibriliaciją. Interaktyvių užsiėmimų metu buvo organizuojamos viktorinos apie sveiką gyvenimo būdą,  širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius bei  pradinį vaiko ir suaugusio gaivinimą. Mokiniai išmoko  atlikti trumpą mankštą, leidžiančią pajudinti sustingusius raumenis ir sąnarius, suaktyvinti kraujotaką, pagerinti nuotaiką, būti  darbingesniais per  kitas pamokas.

„Turime investuoti į savo vaikus. Tikiu, kad šis projektas yra tiltas į sveiką gyvenseną ir Vilniaus ateitį “, – sakė Auksė Kontrimienė.

Nuotrauka S. Žiūros

Close