Su Rasa Budbergyte – apie rinkimus, lyderystę ir ateitį

Su Rasa Budbergyte – apie rinkimus, lyderystę ir ateitį

Komanda, partiečių aktyvumas ir susitelkimas yra pagrindiniai veiksniai rinkimuose, įsitikinusi LR Seimo narė, Vilniaus socialdemokratė Rasa Budbergytė.

Pirmadienį Senamiesčio poskyrio susirinkime dalyvavusi politikė pabrėžė, kad socialdemokratams  rinkimuose į Europos Parlamentą būtent šių savybių ir pritrūko.

„Yra partijoje nuostabių žmonių, aktyviai ir pasiaukojančiai dirbančių. Tačiau ne  paslaptis, kad rinkiminės kampanijos metu vidinė konkurencija tarp kandidatų buvo pastebima ir nepadėjo bendrų tikslų siekimui“,- susirinkusiesiems partiečiams sakė Seimo socialdemokratų partijos frakcijos narė R.Budbergytė.

Rinkimus prognozuoti sunku, tačiau rezultatus analizuoti būtina. Politikė pateikė gerosios patirties pavyzdžių, kai iš karto po  rinkimų skyrių štabų komandos pateikė analizę, nagrinėjo situaciją apygardose ir apylinkėse, rinkėjų lojalumo partijai procentus, numatė veiksmus ateičiai.

Renginio moderatorius, Gedimino grupės pirmininkas Linas Songaila klausė Seimo narės, ar  lankymasis butuose yra vienintelė forma, kurios pagalba galima pasiekti rinkėją ir perduoti žinią? Rasa Budbergytė atsakė mananti, kad tuos skyrius,  kuriuose buvo tiesiogiai bendraujama su rinkėjais, lydėjo sėkmė. Vilniuje tiesioginio socialdemokratų bendravimo su rinkėjais pasigesta.

Tuo pačiu politikė pritarė L. Songailos minčiai, kad bendrauti, rengti susitikimus ir perduoti socialdemokratų programos idėjas  galima ir su profesinėmis grupėmis, profsąjungomis ir kt.

Rasa Budbergytė akcentavo, kad mūsų partijai lojalūs rinkėjai buvo aktyvūs, liko ištikimi partijai savivaldos ir Prezidento rinkimuose, tačiau Europos Parlamento rinkimuose aktyvumas galėjo būti geresnis.

Seimo narė pabrėžė, kad rinkėjų valia Europos Parlamente dirbs du socialdemokratai. Politikė įsitikinusi, kad galima buvo iškovoti tris mandatus, tereikėjo didesnio sutelktumo.

„Signalas, kurį gavome per Europos Parlamento rinkimus, turi nuteikti optimistiškai, tačiau kartu nukreipti ir  naujiems iššūkiams“,-sakė R.Budbergytė.

Paklausta, ar partija augina lyderius ir būsimus politikus, ,,ar mano, kad jie dygsta savaime, kaip grybai po lietaus“, politikė atsakė, kad galimybių jauniems žmonėms socialdemokratų partijoje yra, jie yra iškeliami, įtraukiami į sąrašus, aktyviai ir daug dirba, tačiau žinomumas nacionaliniu lygiu pasiekiamas ne per vienus metus.

Diskusijos metu apsikeista nuomonėmis apie sostinės rinkėjo portretą, rinkimų prognozes,  Vilniaus socialdemokratų  komandos darbą rinkimų kampanijos metu.

 

Close