Šventė prie Baltojo tilto - galimybė sužinoti ir patirti

Šventė prie Baltojo tilto – galimybė sužinoti ir patirti

Antrą  kartą rengiama bendruomenių ir šeimų šventė „Lik sveika, vasara!“ ir šiemet sulaukė vilniečių dėmesio. Nemokamas pramogas ir  nuotaikingą atlikėjų koncertą miestelėnams padovanojo Vilniaus socialdemokratai.

„O gal neišlydėkime vasaros, tegul mus dar palepina šiltais saulės spinduliais? Gal geriau keiskime mūsų šventės pavadinimą į „Dar pabūk, vasara“?,- sveikindama šventės dalyvius šmaikštavo Vilniaus socialdemokratų vadovė, renginio vedėja Auksė Kontrimienė.

Šventės pradžioje priminusi Šv. Baltramiejaus, Gandrų išskridimo dienos tradicijas, A. Kontrimienė kvietė į sceną garbius šventės svečius.

Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas pasveikino susirinkusiuosius, palinkėjo geros nuotaikos, turiningo poilsio ir bendravimo.

„Vasaros, švenčių ir socialdemokratų nebūna per daug“,- geros nuotaikos neslėpė europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė, į šventę atvežusi  pintinę obuolių.

Europos komisaras Vytenis Povilas Andriukaitis patikino labai išsiilgęs Vilniaus ir  vilniečių, jausmingai deklamavo Paulių Širvį: „Aš lauksiu prie Vilniaus prie pasakų miesto, kur teka Neris su žara. Aš lauksiu prie Vilniaus, vilnijančio Vilniaus, tavęs, mano meile tyra...“

Visus šventės dalyvius džiugino skirtingos pramogų zonos, kurių metu sau mielą veiklą galėjo rasti visi – nuo pačių mažiausių, iki pensinio amžiaus žmonių. Šeimos galėjo rinktis iš daugybės skirtingų pramoginių, konkursinių veiklų ir užsiėmimų, šokinėti ant batutų, leisti muilo burbulus, rūpimomis temomis diskutuoti su savivaldybės tarybos nariais arba tiesiog grožėtis panorama.

Vedėjai priminus kinų liaudies patarlę: „Išmintis: kaip ir kvailybė, atsiskleidžia diskusijoje“, vilniečiai būriavosi aplink  raudonąją palapinę, kur  kartu su LSDP frakcijos Vilniaus miesto savivaldybės taryboje seniūnu Mariumi Skarupsku galėjo diskutuoti ir ieškoti  bendrų sprendimų, padedančių sostinei klestėti. Palapinėje sukosi ir sukosi laimės ratas, „išsukdamas“ įdomių prizų.

Trumpai valandėlei palikusi sceną ir organizacinius šventės rūpesčius, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė, Vilniaus socialdemokratų vadovė Auksė Kontrimienė pasakojo, kad  šventės tikslas – sustiprinti šeimos narių tarpusavio ryšius, kartu leidžiant laiką pažinti vienas kitą geriau, suburti visuomenę ir mokėti dalintis. Dalintis įspūdžiais, gera nuotaika, naujausiais miesto bendruomenės įvykiais.

„Norime, kad šeimos kartu laisvalaikį leistų prasmingai. Paruošėme daugybę pramogų ir staigmenų, todėl garantuojame, kad prie Baltojo tilto ras ką veikti visi atvykusieji – tiek patys jauniausieji, tiek vyriausieji“, - pasakojo  A. Kontrimienė.

Ypatingo dėmesio sulaukė pievoje veikianti foto studija, pakvietusi miestelėnus ir jų svečius fotografuotis vaizdingoje  panoramoje.

Bigbendo džiazo improvizacijos ir šiuolaikinės trimito melodijos tarsi pabudino Nerį, sraunūs jos vandenys nešė žinią apie nuostabų trimitininkų duetą tėtį ir sūnų Vladimirą Školnyj ir Joną Školnyj, šaunų kolektyvą  iš Grigiškių meno mokyklos „Vilniaus šypsena“, Grigiškių muzikos mokyklos auklėtinio, trimitininko Jono Školno talentą, kuriam dar tik 9 metai, bet jis jau tarptautinių konkursų laureatas...

Didžiajame šventės koncerte vaikus bei suaugusius įkvepiančias dainas atliko Radži Aleksandrovičius. Žiūrovus atlikėjas sužavėjo ne tik balsu, bet ir savo charizmatiškumu, o nuoširdus  bendravimas sušildė visų susirinkusių klausytojų širdis.

„Vasara išeina, tačiau mes pasiliekame. Ačiū, kad  atėjote, ačiū, kad plojate, mes - atlikėjai tai labai vertiname. Dainuokime kartu!“,- kvietė artistas.

Smagios dainos neleido sėdėti – arčiau scenos plūstelėjo, kartu dainavo ir  smagiai šoko Radžio gerbėjai.

„Dėkoju jums, mielieji,  kad kartu išlydėjome vasarą, tikiuosi ji jums buvo gera. Iki kitų metų!“, -pažadėjo Auksė Kontrimienė.

Šventė „Lik sveika, vasara“ yra Vilniaus socialdemokratų puoselėjamos tradicijos tęsinys - paskutinį rugpjūčio šeštadienį išlydėti vasarą su miestelėnais ir sostinės svečiais. Pernai šventė  vyko prie Šeškiuko ežeriuko,  Šeškinės ir Fabijoniškių seniūnijų sandūroje.

Šventės akimirkos Algimanto Jeleniausko nuotraukose

Close