„Tautiškos giesmės“ žodžius  Vilniaus socialdemokratai ištarė ant Tauro kalno

„Tautiškos giesmės“ žodžius Vilniaus socialdemokratai ištarė ant Tauro kalno

Švenčiant Valstybės dieną sugiedoti „Tautiškos giesmės“ Vilniaus socialdemokratai susirinko ant Tauro kalno.  Lietuvos valstybės įkūrėjo kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventė – Valstybės diena turi gražią ir unikalią tradiciją. Šią dieną lygiai 21 valandą viso pasaulio lietuviai, nesvarbu kur jie būtų, gieda „Tautišką giesmę“.

Ant Tauro kalno susirinkusiems socialdemokratams atsivėrė nuostabi sostinės panorama, primindama prasmingus rašytojo V.Bubnio žodžius.

„Kur bebūtum, iš kokių kelionių besugrįžtum, tu visada sustoji čia, ant Tauro kalno, apžvelgi savo miestą, tokį patį ir naują. Ir tankiu medžių vainiku apsuptą Gedimino pilies bokštą, ir didingą Petro ir Povilo bažnyčios baroką Antakalnio žalumoje ir lengvus, tarsi žuvėdrų sparnai tiltus per Nerį...Ir baudžiauninko Stuokos baltąją nuotaką - Katedrą susirandi, išgirsti amžių varpų gaudžiančius dūžius“,- 1985 metais rašė V.Bubnys.

Vienybės jausmo vedini, iš visos širdies, kartu su Vilniumi ir visa Lietuva socialdemokratai užtraukė šventus giesmės žodžius  „Lietuva, Tėvyne mūsų...“. Linkėdami savo miestui ir valstybei gražios ateities, prie kurios gali ir  privalo prisidėti kiekvienas.

Pirmąkart Lietuvos himno giedojimo iniciatyva buvo įgyvendinta 2009 metais, kai Lietuvos tūkstantmečio proga mūsų šalies buriuotojai su jachta „Ambersail“ apiplaukė pasaulį. Pirmaisiais metais „Tautišką giesmę“ giedojo 26 lietuvių bendruomenės visame pasaulyje, o per daugiau kaip dešimtmetį liepos 6-oji švenčiama ne tik kaip Valstybės ar Mindaugo karūnavimo diena, bet ir kaip „Tautiškos giesmės“ diena.

 

 

 

Close