Valentin Gavrilov. Nekontroliuojamos statybos baigia pakeisti Vilniaus veidą

Valentin Gavrilov. Nekontroliuojamos statybos baigia pakeisti Vilniaus veidą

Įstatymai, reglamentuojantys statybas Vilniaus mieste, yra skylėti. Generuodami pelną tuo naudojasi statytojai, kurie visiškai neatsižvelgia nei į miestiečių, nei į pačio miesto poreikius. Miesto valdžia tokius teisės aktų ,,aplenkimus“ stebi pasyviai, o kartais net toleruoja. Tokiu būdu administraciniuose pastatuose ar net viešbučiuose atsiranda pardavinėjami butai, vietoje trijų aukštų pastatų atsiranda palėpės, statytojai blokuoja kitų gyventojų namus  ir užstato sau nepriklausančią žemę.

Dėl tokių ir panašių atvejų, miesto centre griaunami architektūrinę, istorinę ir kultūrinę vertę turintys pastatai, be skrupulų statomi stikliniai administracinės paskirties pastatai verslui. Jie  ne tik darko centrinės dalies vaizdą, bet kuria infrastruktūros ir  miesto taršos problemas. Visiškai negalvojama nei apie parkavimo vietas, nei apie vaikų darželius ar ugdymo įstaigas.

Statiniai turi tarnauti žmonėms, o ne investuotojų pelnui.

Socialdemokratai yra pasiruošę sureguliuoti chaosą mieste. Įstatymiškai nustatysime griežtesnę detaliųjų planų rengimo ir tvirtinimo tvarką. Reikalausime, kad šiuose dokumentuose būtu numatytos vietos infrastruktūrai. Išplėsime kontroliuojančių įstaigų, tokių kaip Teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ir kt., galias, jos turės realius įgaliojimus užkardyti pažeidimus planuojant ir statant statinius mieste. Plėsime architektūrinę, kultūrinę, istorinę vertę turinčių pastatų vietų aprašus, didinsime reikalavimus tokių objektų renovacijai ir, juo labiau, griovimui.

Visų šių priemonių visuma padės statybų procesus padaryti skaidresniais, statiniai tarnaus žmonėms, o ne investuotojų pelnui.

Valentin Gavrilov yra LSDP Vilniaus m. skyriaus pirmininko pirmasis pavaduotojas, kandidatas Justiniškių – Viršuliškių vienmandatėje rinkimų apygardoje. LSDP sąraše Nr.118

Close