Vilniaus socialdemokratai įsijungė į protesto akciją

Vilniaus socialdemokratai įsijungė į protesto akciją

Sekmadienį protesto akcijoje  „Paskutinis skambutis“ prie Vyriausybės susirinko tūkstančiai žmonių iš visos Lietuvos. Kartu su švietimo, kultūros, sveikatos, socialinės apsaugos ir kitais viešojo sektoriaus darbuotojais mitinge dalyvavo ir  Vilniaus socialdemokratai.

Skaičiuojama, kad į mitingą susirinko apie 6 tūkst. žmonių. Svarbiausias protesto „Paskutinis skambutis“ akcentas – susikibusių žmonių grandinė, kuri nusidriekė nuo Seimo rūmų iki Švietimo ir mokslo ministerijos, kur iki šiol gyvena 18 streikuojančių pedagogų. Gyvoje grandinėje kartu su socialdemokratais stovėjo  įvairių profesinių sąjungų atstovai: medikai, socialiniai darbuotojai, kultūros darbuotojai, Lietuvos žurnalistų sąjungos atstovai, teisėsaugos pareigūnai. Viso protesto akcijoje dalyvavo apie 40-50 organizacijų.

LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas parlamentinėms partijoms siūlo tartis dėl viso viešojo sektoriaus darbuotojų, ne vien dėl mokytojų. Pasak G. Palucko, švietimo ir kultūros darbuotojų protestai, suprantamas mokslininkų, medikų, ugniagesių ir kitų visuomenės grupių nepasitenkinimas – reakcija į valdančiųjų „minimalios valstybės" projektą.

Close