Vilniaus socialdemokratai konferencijoje „Gerovės valstybė socialinėje Europoje – socialdemokratinė vizija“

Vilniaus socialdemokratai konferencijoje „Gerovės valstybė socialinėje Europoje – socialdemokratinė vizija“

Šeštadienį konferencijoje „Gerovės valstybė socialinėje Europoje – socialdemokratinė vizija“ Vilniaus socialdemokratai kartu su  politikais ir mokslininkais diskutavo  apie socialinės politikos tendencijas Europoje, „gerovės valstybės“ sampratą, teoriją ir iššūkius jai.

Pasisakydamas Vilniaus socialdemokratų vadovas Algirdas Pieniuta  atkreipė dėmesį į aplinkosaugą. Politikas pabrėžė, kad gamtosauga yra  kertinė socialdemokratų politikos tema, todėl labai svarbus diskusijos gylys ir turinys. Politikas kėlė daug aistrų kelinčią miškų kirtimo problemą, pateikė ES šalių pavyzdžių -kai kuriose Europos šalyse plynieji kirtimai vadinami atkuriamaisiais, nes jų paskirtis – sudaryti palankias sąlygas atsikurti medžių rūšims.

Apie ES  ir Lietuvos biudžetą,  naujus paramos šaltinius,  mokesčius įžvalgomis  dalijosi  Alfonsas Brazas. Jis kvietė ieškoti politinių sąjungininkų, visų tų, kurie nori/siekia gerovės valstybės. Aišku, ne liberalios, minimalistinės iš reikalo, pabrėžė pasisakyme A.Brazas.

Giedrė Purvaneckienė akcentavo, kad apie gerovės valstybę dabar daug kalbama, todėl kvietė aiškiau ir drąsiau pristatyti  socialdemokratų gerovės valstybę, remtis politiniu švietimu, diskusijose su kitomis partijomis jaustis tvirtai ir drąsiai.

Emilis Misiulis pabrėžė bendruomenių ir bendruomeniškumo svarbą kuriant gerovės valstybę.

Konferencijos vaizdo įrašą rasite ČIA.

Close