Vilniaus socialdemokratai kviečia išsaugoti Petro Cvirkos paminklą

Vilniaus socialdemokratai kviečia išsaugoti Petro Cvirkos paminklą

Vilniaus socialdemokratai kviečia išsaugoti lietuvių rašytojo Petro Cvirkos paminklą, stovintį Pamėnkalnio ir Pylimo gatvių sankirtoje esančiame skvere ir neišbraukti jo iš kultūros vertybių registro sąrašų. Skyriaus prezidiumui pritarus, socialdemokratai nutarė kreiptis į Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos, taip pat - į Vilniaus miesto savivaldybę.

Laiške, adresuotame Kultūros paveldo departamento prie LR Kultūros ministerijos direktoriui Vidmantui Bezarui ir Vilniaus miesto savivaldybės merui Remigijui Šimašiui rašoma,  kad Vilniaus socialdemokratai gerbia visas nuomones ir įsitikinimus, tačiau yra susirūpinę dėl paminklo likimo ir kviečia visuomenę skirti du aspektus: ryškaus lietuvių prozininko Petro Cvirkos literatūrinę veiklą ir jo kolaboravimą  įtvirtinant okupacinę tarybų valdžią. Manoma, kad P. Cvirkos palanki veikla  sovietiniam režimui yra visai kita istorijos dalis, kurią reikia vertinti atskirai nuo rašytojo kūrybos.

„Dešiniųjų valdžia visuomet pasižymėjo polėkiu daryti tai, ką sugalvojo,  nesitardama su visuomene. Todėl, visiškai nenustebino Kultūros ministro S.Kairio siekis išbraukti paminklą Petrui Cvirkai iš Kultūros vertybių sąrašo, taip galimai bandant uždegti žalią šviesą būsimoms abejotino skaidrumo statyboms, kuriomis pasižymi Vilniaus miesto valdžia“,- sakė Vilniaus skyriaus pirmininkas Povilas Pinelis.

Vilniaus socialdemokratų vadovas pabrėžė,  kad mero pažadais  apie skvero išsaugojimą tikėti neverta, kadangi per šešerius jo valdymo metus vilniečiai patyrė  pakankamai melo, pradedant nuo Žaliojo tilto transformacijų, Reformatų skvero sutvarkymo ir  baigiant Lazdynų baseino rekonstrukcija bei patikinimais, kad sporto erdvė Žalgirio stadiono teritorijoje bus išsaugota miestiečiams.

„Žadame kovoti, kad paminklas būtų išsaugotas, o skveras liktų atviras visiems vilniečiams ir miesto svečiams“,- pabrėžė Povilas Pinelis.

Vilniaus socialdemokratai ragina Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos  ekspertus išsaugoti Petro Cvirkos paminklą Kultūros vertybių sąrašuose, o miesto savivaldybę  -  tinkamai paminklą prižiūrėti, gerinti Pamėnkalnio ir Pylimo gatvių sankirtoje esančios aikštės, kurioje stovi paminklas, būklę. Savo ruožtu socialdemokratai siūlo čia įkurti Rašytojų skverą.

Visą  tekstą rasite ČIA

Close