Naujamiesčio poskyris: nepritariame Petro Cvirkos paminklo nukėlimui

Naujamiesčio poskyris: nepritariame Petro Cvirkos paminklo nukėlimui

Ketvirtadienį LSDP Vilniaus miesto skyriaus Naujamiesčio poskyrio nariai susirinkę į visuotinį susirinkimą, išreiškė susirūpinimą dėl sostinės centre stovinčio  rašytojo Petro Cvirkos paminklo nukėlimo.

Socialdemokratams nepriimtina viešai paskelbta Vilniaus miesto Atminties kultūros darbo grupės nuomonė, kad P. Cvirka yra sovietinės ideologijos simbolis ir kad  šį paminklą reikia nugriauti. Socialdemokratai mano, kad sostinės centre stovintis paminklas P. Cvirkai žymi jo, kaip rašytojo, nuopelnus ir kad šiuo klausimu reikalinga platesnė ir atviresnė diskusija su įvairių kartų  sostinės gyventojais.

Kultūros ir meno darbuotojai, dirbantys įvairiose kultūros ir meno įstaigose sakė, kad jų įstaigose lankosi daug žmonių, jie girdi ir žino vilniečių nuomones, kurios tikrai nėra vienareikšmiškos.  Vilniaus valdžia turi kviesti vilniečius kurti, o ne griauti, įsitikinę kultūrininkai.

Ar neatsitiks taip, kad sunaikinę meno kūrinius, nepastatysime naujų, o tik kanalizacijos vamzdį prie Neries?

Grasilda Makaravičienė

Kokį sprendimą rinktis, nugriauti paminklą, perkelti, perduoti, Vilniaus socialdemokratų įsitikinimu, turi spręsti vilniečiai, o ne kuri nors viena nors grupė. Socialdemokratai dalijosi mintimis, užsienio šalių patirtimi, idėja ne versti sovietmečio sukurtas skulptūras bei paminklines lentas, bet suteikti joms kitą prasmę.

Partiečiai siūlė,  kad prie P. Cvirkos paminklo galėtų būti lentelė, kurioje būtų parašyta šio rašytojo ir politinio veikėjo biografijos santrauka, atspindinti jo darbus ir laikmetį.

„Monumento P. Cvirkai autoriai yra skulptorius Juozas Mikėnas ir architektas Vladislavas Mikučianis. Tai meno kūrinys.  Ar neatsitiks taip, kad sunaikinę meno kūrinius, tegul ir sovietmečiu pastatytus, nepastatysime naujų, o tik kanalizacijos vamzdį prie Neries?“, -piktinosi Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos vadovė Grasilda Makaravičienė.

Partiečiai kreipėsi į  Vilniaus miesto frakcijos seniūną Marių Skarupską, tarybos narę Auksę Kontrimienę prašydami nepalaikyti savivaldybės taryboje P. Cvirkos paminklo iškėlimo iš Pamėnkalnio ir Pylimo gatvių sankirtoje esančios aikštės.

Close