Vilniaus socialdemokratai palaiko medikų reikalavimus

Vilniaus socialdemokratai palaiko medikų reikalavimus

Ketvirtadienį Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, prie Seimo, į mitingą susirinko keli šimtai medikų ir juos palaikančių žmonių. Mitinge dalyvavo LSDP frakcijos Seime  nariai Juozas Olekas,  Algirdas Sysas, Dovilė Šakalienė,   Vilniaus miesto vicemeras, LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas, partijos atsakingasis sekretorius Linas Jonauskas, Vilniaus socialdemokratų vadovė, miesto tarybos Sveikatos komiteto pirmininkė Auksė Kontrimienė,  Antakalnio poliklinikos direktorius, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Evaldas Navickas ir kt.

„Kai medikų mitinguose lankausi dažniau nei poliklinikoje, tuomet, arba aš labai sveikas, arba VALSTYBĖ labai apsirgo“, -  sakė LSDP frakcijos Vilniaus miesto savivaldybės taryboje seniūnas Marius Skarupskas.

Medikų mitingas surengtas reikalaujant, kad valdžia teiktų realų prioritetą sveikatos apsaugai, skirdama tam tinkamą finansavimą. Siekiama, kad būtų įteisintas bazinis medikų atlyginimas, nustatytas adekvatus medikų darbo krūvis ir kt. Medikai reikalauja, kad atlyginimas kasmet didėtų 30 proc, o per dvejus metus vidutinis medikų atlygis pasiektų 2600 eurų neatskaičius mokesčių.

„Norint, kad medikai neišvažiuotų iš Lietuvos, o likusieji čia nedirbtų su pacientais kaip prie konvejerio, jie turi gauti adekvatų atlygį už darbą. Dabar gydytojai verčiami dirbti paromis, važinėti per kelias darbovietes, kad taip uždirbtų pragyvenimui reikalingą sumą“, – įsitikinęs Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Vyriausybė yra paskelbusi, kad nuo gegužės 1-osios medikų atlyginimai vidutiniškai turėtų didėti 20 proc., taip pat yra įsipareigojusi, kad iki 2020 metų gydytojo vidutinė alga siektų tris vidutinius darbo užmokesčius (VDU), o slaugytojo – 1,5 VDU.

Nuotraukos Povilo Pinelio

Close