Vilniaus socialdemokratai siūlo gyventojus skiepyti automobiliuose

Vilniaus socialdemokratai siūlo gyventojus skiepyti automobiliuose

Prasidėjus visuotinei vakcinacija, kai registruotis ir rinktis pageidaujamą vakciną gali visi, nepriklausomai nuo amžiaus ar profesijos, Vilniaus socialdemokratai ragina ieškoti lankstesnių būdų pasiskiepyti. Jie kviečia Sveikatos apsaugos ministeriją, Vilniaus savivaldybę sudaryti  gyventojams galimybę gauti skiepą nuo COVID-19 neišlipant iš automobilio. Socialdemokratai įsitikinę, kad toks vakcinavimo būdas leistų paskiepyti didesnį žmonių skaičių, tolygiau paskirstyti norinčiųjų skiepytis srautus.

„Aukščiausieji šalies vadovai kelia ambicingą tikslą - iki vasaros vidurio paskiepyti 70 procentų šalies gyventojų. Manome, kad yra svarbu ne tik turėti vakcinų, bet ir vykdyti efektyvų žmonių skiepijimą. Turi atsirasti lankstumo ir kuo daugiau būdų gauti skiepą, o skiepijimas neišlipus iš automobilio yra vienas tokių.  Galėtume tikėtis didesnio besiskiepijančių skaičiaus, o ir žmonių srautai būtų paskirstomi tolygiau“, – sakė Vilniaus socialdemokratė Nerija Stasiulienė.

Skiepijimas neišlipant iš automobilio yra siūlomas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Iš anksto užsiregistravę amerikiečiai savo automobiliu atvyksta į vakcinavimo vietą ir yra skiepijami jiems nelipant iš transporto priemonės. Šis skiepijimo būdas, laikomas itin pasisekusiu,  leidžia per trumpą laiką paskiepyti daugiau žmonių ir  nereikalauja didelių investicijų.

Close