Vilniaus socialdemokratai siūlo taikyti lengvatinį 5 proc. PVM tarifą aplinkai draugiškoms transporto priemonėms

Vilniaus socialdemokratai siūlo taikyti lengvatinį 5 proc. PVM tarifą aplinkai draugiškoms transporto priemonėms

Vilniaus socialdemokratai žengia realius žingsnius tvaresnio miesto link. Vilniaus socialdemokratų narys Julius Sabatauskas užregistravo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma taikyti lengvatinį 5 proc. PVM tarifą aplinkai draugiškoms transporto priemonėms, tokioms kaip elektromobiliai, paspirtukai, elektriniai dviračiai. Jeigu Seimas pritartų šiam siūlymui, šios transporto priemonės vartotojams atpigtų 16 procentų.

„Nors matome didėjantį registruojamų elektrinių transporto priemonių skaičių, mūsų jis netenkina. Siekdami žalesnių, draugiškesnių gamtai miestų privalome labiau skatinti šių transporto priemonių plėtrą. Akivaizdu, kad šiuo metu vos keturis tūkstančius viršijantys registruotų elektromobilių skaičius signalizuoja apie tai, kad valstybės taikomos priemonės neveikia, o vietoje žalėjimo, miestai ir toliau skęsta taršoje. Manome, kad ženklus kainos sumažinimas tvarioms transporto priemonėms gali būti rimtesniu proveržiu siekiant švaresnių miestų”, - sakė J.Sabatauskas.

LSDP Vilniaus skyriaus valdybos narys Vaidas Rusys džiaugiasi, kad diskusijos skyriuje apie žalesnių miestų viziją, galiausiai, virsta konkrečiais darbais, o pasiūlymas taikyti lengvatinį 5 proc. PVM tarifą aplinkai draugiškoms transporto priemonėms – jau Seimo apsisprendimo valioje.

„Po neseniai vykusios Klimato kaitos konferencijos galėjome tik dar sykį įsitikinti, kad didelių susitarimų tarp valstybių, kaip mažinti klimato kaitą – nėra ir greičiausiai nebus. Turime imtis visų įmanomų priemonių stabdyti klimato kaitą ir įgyvendinti žalesnių miestų viziją. Ne tuščiais užmojais, kai viena ranka medį nukerti, o kita – pasodini“, – sakė V.Rusys.

Pagal socialdemokrato J.Sabatausko užregistruotą įstatymo pataisą, PVM lengvata būtų taikoma ne tik automobiliams, bet ir elektriniams paspirtukams ir dviračiams.

Close