Vilniaus socialdemokratai: už šilumos kainų šuolį Vilniuje atsakomybę privalo prisiimti konservatoriai ir Laisvės partija

Vilniaus socialdemokratai: už šilumos kainų šuolį Vilniuje atsakomybę privalo prisiimti konservatoriai ir Laisvės partija

Vilniaus gyventojams gavus du ir daugiau kartų didesnes sąskaitas už šildymą, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, juos ištiko šokas. Socialdemokratų nuomone, už tokį kainų šuolį yra tiesiogiai atsakinga iš Laisvės partijos ir konservatorių sudaryta Vilniaus valdžia, kuri nuo 2015 metų gyventojams žadėjo šilumos ūkio pertvarką, tačiau savo pažadų neįvykdė.

Vilniuje gyvenant beveik 600 tūkst. gyventojų, preliminariais socialdemokratų skaičiavimais, toks drastiškas šuolis labai smarkiai gali paliesti virš 100 tūkst. sostinės gyventojų, kuriems priskirtini pensininkai ir vieniši tėvai - jie sudaro apie šeštadalį Vilniaus gyventojų.

„New York šaligatvių švara susirūpinęs Vilniaus meras pamiršo, kad jo mieste ties skurdo riba balansuoja apie 90 tūkst. miesto gyventojų. Tai ir pensininkai, ir vieniši tėvai, apskritai nedideles pajamas gaunantys vilniečiai. O kiek žmonių į šią statistiką nepakliūna dėl formalių priežasčių? Kainų šuolis neabejotinai padidins šį skaičių, o daugelis žmonių taps antstolių klientais. Meras pamiršo ir tai, kad jis ir jo partneriai konservatoriai jau nuo 2015 metų žadėjo šilumos kainų mažėjimą. Net dabar galiojančioje koalicijos sutartyje konservatoriai ir Laisvės partijos atstovai yra įsipareigoję 10 proc. sumažinti šilumos kainas”, – sakė LSDP Vilniaus skyriaus pirmininkas Povilas Pinelis.

Šiuo metu valdančioji koalicija neįgyvendino savo pažado nuo dujinio šildymo pereiti prie biokuro. Kūrenimas dujomis vis dar sudaro apie 70 proc. pagaminamos šilumos kiekio. Būtent dėl naudojamų dujų šildymo sistemoje kainų šuolis vilniečiams smogė skaudžiausiai.

Be nevykdomų pažadų socialdemokratams kelia nuostabą pačių konservatorių elgesys. Pagal viešai prieinamą informaciją galima matyti, kad konservatorių deleguotas Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas yra ir savivaldybei pavaldžių įmonių „Vilniaus Vandenys“ ir UAB „Vilniaus šilumos tinklai“ valdybos nariu - už tai gauna ir atlyginimą. Nemažesnį susirūpinimą kelia ir konservatorių pateikti pasiūlymai vilniečiams dėl galimo situacijos valdymo, tarp kurių tokie siūlymai kaip mokėjimų išdėstymas ar net šildymo kainų didinimas miestiečiams.

„Konservatoriai pateikė siūlymą išdėstyti mokėjimus dalimis, tačiau faktas tas, kad per atidėtą laikotarpį nesumažės pinigų suma, kurią įsiskolins žmogus. Maža to, tiems atidėjimams bus taikomos palūkanos ir, nors atrodo, kas gi tie 5 eurai, bet jei skolininkų bus 100 000, tai nesunku paskaičiuoti, kad kažkas iš žmonių nelaimės uždirbs puse milijono eurų. Na, o apie Valdo Benkunsko gruodžio mėnesio siūlymą panaikinti lengvatas šildymui ir dar apmokestinti neišgalinčius sumokėti - išvis sunku ką nors komentuoti, nes panašu, kad žmogus visiškai atleido bent kokias padorumo ir žmogiškumo vadeles. Toks siūlymas gali būt vertinamas tik kaip neadekvatumas arba cinizmo viršūnė.

Mūsų siūlymas – skelbti moratoriumą PVM mokesčiui šildymui iki to laiko, kol Vilniaus valdžia įgyvendins duotus pažadus miestiečiams", - sakė P.Pinelis.

Socialdemokratai atkreipia dėmesį, kad Vilniaus savivaldybės taryboje valdančiąją daugumą sudaro konservatorių ir „Laisvės partijos“ atstovai. Šios partijos sudaro ir nacionalinę valdančiąją koaliciją, kuri turi visus svertus vartotojams įtakoti galutinę šildymo kainą.

Close