Vilniaus socialdemokratams rūpi Tauro kalno istorija, dabartis ir  vizija

Vilniaus socialdemokratams rūpi Tauro kalno istorija, dabartis ir  vizija

Kairiosios minties kultūrininkai ir bendraminčiai pirmadienio vakarą susirinko į miesto savivaldybę, kur kartu su sostinės atsakingais specialistais ir visuomeninkais kalbėjosi apie Tauro kalno viziją.

„Tauro kalnas yra istorijos ir gamtos suformuota vieta. 2023 metais, minint Vilniaus miesto 700 metų jubiliejų, sostinė planuoja atidaryti modernią koncertų salę. Naujoji vizija turi ne skaldyti erdvę, bet vienyti aplinką. Susirinkome išgirsti apie tai, kas jau nuveikta, pasidalinti mintimis“, - sakė LSDP Kultūros komiteto pirmininkė Renė Jakubėnaitė.

Idėją Vilniuje pastatyti Tautos namus, kurie šviestų ir vienytų tautą, 1907 metais iškėlė J. Basanavičius, o vizijai sparnus suteikė M. K. Čiurlionis. Tautos rūmai, pagal M. K. Čiurlionį, turėjo įprasminti kūrybos dvasią.

Idėją gaivino ir palaikė prieš ketvirtį amžiaus įkurta visuomeninė organizacija „Tautos namų santara“. Šios organizacijos tarybos pirmininkas Antanas Gudelis pasakojo, kiek jau prirašyta raštų, kreipimųsi į Lietuvos valdžią,  nueitas ilgas nuomonių derinimo kelias, tačiau tik dabar  naujausiuose sostinės planuose yra  buvusiuose Profsąjungų rūmuose įrengti aukšto lygio koncertų salę, kuri, taptų patrauklia laiko leidimo vieta tiek atvykstantiems, tiek vilniečiams.

Vilniaus mero patarėja Dalia Bardauskienė pasakojo, kad planuojama 1,5 tūkst. vietų salė, kurioje pasirodymus rengtų reziduojantys orkestrai, erdvėse vyktų įvairios bendruomenės veiklos. Bus skelbiamas tarptautinis architektūrinių idėjų konkursas, 1-3 vietų idėjų autoriams numatytas 100 000 eurų premijinis fondas.  Tikimasi sulaukti naujų, profesionalių idėjų. Vilniaus savivaldybės idėją ant Tauro kalno statyti koncertų salę palaiko Kultūros ministerija, o dabar – ir šalies vyriausybė.

Rūta Matonienė, miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotoja, akcentavo, kad Tautos namų idėją keičia Koncertų salės idėja. Tikimasi sulaukti sprendinių, kaip  – viadukas virš Tauro gatvės, kurioje šiuo metu nėra saugaus praėjimo pėstiesiems, sujungsiantis žaliąsias miesto erdves – P. Cvirkos skverą, Rožių alėją, Reformatų skverą ir kt., lauko amfiteatras ir kt.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė, Vilniaus socialdemokratų vadovė Auksė Kontrimienė klausė, ar bus numatytos parkavimo vietos, vilniečiams tai labai aktualu. Atsakyta, kad numatoma, gali būti, kad mašinų stovėjimo aikštelių stogas bus apželdintas ir pratęs kalno šlaitą.

Renginyje dalyvavo Lietuvos socialdemokratų partijos Kultūros komiteto, Vilniaus miesto skyriaus kultūros komisijos nariai, miesto  architektūra besidomintys vilniečiai ir visuomenininkai.

Close