Vilniaus socialdemokratų ir partijos vadovų susitikime – apie susitikimą su prezidentu ir ambicijas laimėti

Vilniaus socialdemokratų ir partijos vadovų susitikime – apie susitikimą su prezidentu ir ambicijas laimėti

LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas ir frakcijos Seime seniūnė Rasa Budbergytė trečiadienį susitiko su Vilniaus miesto skyriaus partiečiais.

„Nebijokime būti socialdemokratais. Tai svarbiausias uždavinys mums visiems šiandien“, - sakė G.Paluckas.

Politikas pabrėžė, kad Lietuvai reikia aiškios kairiosios minties, rinkėjai atidžiai stebi socialdemokratų veiklą, jie tikisi konkrečių veiksmų ir priemonių, nusakančių socialdemokratų kryptį ir politiką šiuo metu.

Susitikęs su prezidentu, partijos lyderis neslėpė, kad socialdemokratams artimos kai kurios šalies vadovo įstatyminės iniciatyvos.

LSDP vadovas akcentavo, kad socialdemokratų ir prezidento Gerovės valstybės vizija link sėkmingos visuomenės, sutampa.

„Norint įgyvendinti Gerovės valstybės viziją, reikia kairiosios vyriausybės. Mes galime ir žinome kaip tai padaryti“, - kalbėjo G.Paluckas.

Tačiau, pasak socialdemokratų vadovo, nuomonės su prezidentu išsiskyrė nacionalinio susitarimo gynybos klausimais.

Tiek R.Budbergytė, tiek G.Paluckas bei susitikime dalyvavęs Seimo narys Julius Sabatauskas kvietė partiečius pristatyti save (partiją), kaip ašį, kuri nori laimėti ir kuri bus pagrindinė jėga formuojant koaliciją.

Iš salės pasigirdus klausimui, ką kviestume į koaliciją sėkmės atveju, G.Paluckas atsakė, kad priklausys nuo situacijos, tačiau, pasak jo, galėtų formuotis centro kairės vyriausybė į kurią būtų kviečiami tie, kuriems artimos socialdemokratų idėjos ir nuostatos.

G.Paluckas ir R.Budbergytė pabrėžė, kad teikdami prioritetą kultūrai ir švietimui, aplinkosaugai, socialdemokratai kuria gerovės Lietuvą. Ypač daug dėmesio kalbose skirta kultūros svarbai. Nežiūrint LR Seime įkurto Kultūros komiteto ir optimistiškos žaliųjų programos, kultūra neįgavo krypties ir tebelieka stichiška.

„Kultūra yra valstybės pamatas, jos išlikimas, per ją kuriamos sąlygos kurti pilietinę visuomenę ir gerovę“, - pabrėžė G.Paluckas.

Ilgai diskutuota apie švietimo kokybę, vadybą ir finansavimą, sveikatos sistemą, aplinkosaugą, socialdemokratų rinkiminį sąrašą, partijos apsivalymą ir atsinaujinimą, taktiką rinkimų metu.

R.Budbergytė pakvietė partiečius teikti pasiūlymus LSDP Komitetams, nes rinkėjams reikia ne deklaratyvių ir bereikšmių žodžių „sieksime“, stengsimės“, „veiksime kartu“, o realių pasiūlymų.

Daugiau Algimanto Jeleniausko nuotraukų rasite čia

Close