Vilniaus socialdemokratų Tarybos posėdyje - atvirai apie rinkimus

Vilniaus socialdemokratų Tarybos posėdyje – atvirai apie rinkimus

Vilniaus socialdemokratai susirinko į skyriaus Tarybos  posėdį išanalizuoti ir aptarti rinkimų rezultatų Vilniuje. LSDP Vilniaus miesto skyriaus  pirmininkas Algirdas Pieniuta pabrėžė, kad partijos rinkimų strategijoje pritrūko dėmesio didiesiems miestams. Jis neslėpė, kad  svajonė  laimėti 15 procentų visų Vilniaus rinkėjų balsų, nutolo.

Politiko teigimu, patvirtinta  partijos rinkimų strategija buvo gera, tačiau eigoje keitėsi, transformavosi, visas dėmesys sukosi aplink regionus, susikoncentruota į akciją „Tūkstantis miestelių“.

„Likome Vilniuje be dėmesio iš centro, tvarus finansavimas skyriui ir sostinės vienmandatininkams strigo. Dejuoti nebuvo kada, ėjome ir darėme tai, ką privalėjome ir galėjome - telkėmės, agitavome, platinome ir kūrėme reklamą‘‘, -pasakojo Vilniaus socialdemokratų vadovas.

Kiekvienas pralaimėjimas yra pamoka

Vilniaus miesto skyriaus rinkimų štabo vadovas, skyriaus pirmininko pavaduotojas Povilas Pinelis, pradėjęs savo pranešimą nuo padėkų aktyviausiems rinkimų štabo nariams ir savanoriams, perėjo prie rezultatų analizės. Jis neslėpė, kad rinkimų rezultatai nuviliantys, tačiau nematė ypatingo išskirtinumo partijos rezultatų fone.

Pasak P.Pinelio, socialdemokratai prarado įtaką sostinėje dar 2019 m., 2020 m. rinkimuose į LR Seimą  sostinės  vienmandatėse  apygardose socialdemokratai neiškovojo  nė vieno mandato. Politikas paminėjo aktyviai veikusius ir daugiausiai balsų vienmandatėse ir daugiamandatėje apygardoje surinkusius Rasą Budbergytę, Dovilę Šakalienę, Algirdą Sysą, didžiulį šuolį į viršų reitingavimo metu pelniusią  jaunosios kartos atstovę Vaidą  Baranovę.

„Jaunas žmogus yra ašis, apie kurią sukasi augantis rinkėjas. Raginu į partiją kviesti kuo daugiau jaunimo, tada ir mūsų žinutė bus veržlesnė. Šiuo metu tik 6 procentai skyriaus narių yra iki 35 metų amžiaus“, -akcentavo skyriaus pirmininko pavaduotojas P.Pinelis.

Pranešime jis įvardijo pagrindines kliūtis, sutrukdžiusias pasiekti geresnių rezultatų Vilniuje - finansavimo ir žmogiškųjų išteklių trūkumą, neišgeneruotą ir neaktyviai iškomunikuotą politinį turinį.

„Rinkimų metu mūsų  žinutės skyrėsi viena nuo kitos, pasimetėme tapatybės paieškose. Kiekvienas pralaimėjimas yra pamoka, mokykimės iš klaidų“, -kalbėjo P.Pinelis, kviesdamas jau dabar pradėti aktyviai generuoti politinį turinį ir rengti būsimų Vilniaus tarybos rinkimų strategiją.

Jis taip pat  atkreipė dėmesį  į  kritiką, pasak jo, kritikavimas kai kam šiais laikais tampa keliu, bandant pasiekti populiarumą. Socialdemokratas teigė, kad kelias į pergalę yra klotas ne vien gerais norais, o ilgu darbu ir asmeniniu pavyzdžiu, ragino nenusiminti, juk po nakties visada išaušta diena.

Po nakties išaušta diena

Lietuvos socialdemokratų partijos garbės pirmininkas Vytenis Povilas Andriukaitis, kaip visada į partiečius kreipėsi ugninga kalba.

„Mūsų sąrašo garvežiuose nebuvo jėgos“, - tvirtino buvęs Europos Sąjungos sveikatos komisaras. Jis  patikino, kad einantys į politiką žmonės turi turėti gerą  uoslę, išmanymo ir drąsos, išlieti daug prakaito.

Progresyviais idėjas reikia turėti širdy, po to už jas kautis. V.P.Andriukaitis

Pasak V. Andriukaičio, reikia atkurti jėgas ir savybę mobilizuotis, progresyviais idėjas turėti širdyje ir  mokėti už jas kautis. Kartu su  partiečiais jis ieškojo atsakymų į klausimus - kodėl socialdemokratus ištiko idėjinė krizė, praradome įtaką Žirmūnuose, kandidatavome Utenoje? Kodėl blaškėmės?

Diskusijose savo įžvalgas ir pastebėjimus išsakė Giedrė Purvaneckienė, Valentin Gavrilov, Žana Andrejeva, Renė Jakubėnaitė ir kt. Posėdžio metu iš Vilniaus miesto skyriaus pirmininko pavaduotojo pareigų atsistatydino Alfonsas Brazas.

„Pradėkim kalbėti taip, kad savivaldos žmonės mus girdėtų jau dabar. Nenusiminkim, buvo ir blogesnių laikų“, -sakė V.P. Andriukaitis, sukeldamas juoko bangą partiečių gretose.

Close